Warmia postawiła się liderowi, ale proste błędy w drugiej połowie wszystko zniweczyły

2022-03-27 15:24:55(ost. akt: 2022-03-29 10:00:36)
Igor Stankiewicz, trener Warmii Energa Olsztyn

LIGA CENTRALNA PIŁKARZY RĘCZNYCH \\\ Warmia Energa postawiła się liderowi. Olsztyński zespół przegrał nieznacznie w Ostrowie Wielkopolskim.
Ostrovia Ostrów Wielkopolski — Warmia Energa Olsztyn 28:24 (15:12)

WARMIA: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk — Didyk 6, Gruszczyński 4, Konkel 4, Malewski 3, Chełmiński 2, Laskowski 2, Stępień 2, Klapka 1, Kozłowski, Reichel, Safiejko,

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była Ostrovia, która przewodzi ligowej tabeli. Warmia Energa Olsztyn natomiast na dobre zadomowiła się w dolnych rejonach klasyfikacji. Zespół prowadzony przez Igora Stankiewicza do końca będzie walczył o pozostanie w lidze, z tym już się pogodzili kibice i wszyscy sympatycy szczypiorniaka w regionie.

W meczu z Ostrovią Warmiacy nie mieli nic do stracenia i trzeba przyznać, że wstydu nie przynieśli. Trzeba pamiętać o tym, że w pierwszym pojedynku w Biskupcu olsztyńska drużna przegrała aż 28:35. Warmia Energa w tym meczu musiała sobie radzić bez kapitana Mateusza Kopycińskiego oraz bez Jakuba Zemełki.

Pierwsze 20 minut ostatniego spotkania było bardzo wyrównane, w pewnym momencie był nawet remis 8:8. Gospodarze, jak na lidera przystało, wzięli się jednak do roboty i odskoczyli na czterobramkową przewagę (12:8, 14:10). Po przerwie olsztyński zespół zdołał doprowadzić do remisu 17:17, co zapewne rozwścieczyło Ostrovię, która zmobilizowała się i już więcej w tym meczu do remisu nie dopuściła.

Mieliśmy szansę na zwycięstwo, ale niestety proste błędy w drugiej połowie, gdzieś tak w okolicach 45 minuty, wszystko zniweczyły i to w momentach, kiedy byliśmy bardzo blisko, żeby dogonić rywali — mówił po meczu Igor Stankiewicz, trener Warmii Energa. — Po prostu nie wykorzystaliśmy dobrych sytuacji na bramki, które sami sobie stworzyliśmy — dodaje szkoleniowiec.

W najbliższą sobotę Warmia Energa Olsztyn zagra w Biskupcu z MKS-em Grudziądz.