Elblążanki wracały z tarczą

2022-03-27 16:41:15(ost. akt: 2022-03-29 09:28:26)
Start pokonał Młyny Stoisław i umocnił się na 6 miejscu w tabeli

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH \\\ Zawodniczki Startu zwycięskim meczem na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin rozpoczęły czwartą i ostatnią rundę rozgrywek. Po tej wygranej elblążanki umocniły się na szóstym miejscu w tabeli.
Młyny Stoisław Koszalin — Start Elbląg 30:31 (16:17)

START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Wołoszyk 6, Kopańska 6, Stapurewicz 5, Cygan 5, Kostuch 3, Owczarek 2, Głębocka 2, Choromańska 1, Dworniczuk 1, Peplińska, kary: 12 min
Najwięcej dla Koszalina: Żukowska 9, Lipok 7, Rycharska 4, kary 6 min

Piłkarki ręczne Startu po ostatniej porażce z liderem tabeli Perłą Lublin (21:31) koniecznie chciały się zrehabilitować, a ich celem było wygrać na trudnym terenie w Koszalinie. Słowa dotrzymały, mimo iż wystąpiły tylko w 13-osobowym składzie bez kontuzjowanych: Wiktorii Tarczyluk oraz Nikoli Szczepanik. Dodatkową motywacją dla podopiecznych trenera Marcina Pilcha było utrzymanie szóstej pozycji w tabeli.

Mecz od początku ułożył się po myśli elblążanek, które w 9 minucie po trzech bramkach z rzędu Joanny Wołoszyk, Pauliny Stapurewicz i Katarzyny Cygan prowadziły 8:4. W tym okresie gry skuteczna była Wołoszyk, która na trzy rzuty zdobyła trzy gole.

Przez kolejne minuty na prowadzeniu były przyjezdne, które wygrywały 10:6. W 19 minucie Barbara Choromańska, za niesportowe zachowanie, ujrzała czerwony kartonik i tym samym osłabiła swój zespół. Wykorzystały to koszalinianki i goniąc wynik, po golu Żanety Lipok, przegrywały już tylko 11:12. W 28 min dopięły swego i wyszły na prowadzenie 16:15, jednak grający ambitnie zespół Startu postawił na swoim i po kolejnych trafieniach Katarzyny Cygan do przerwy wygrywał 17:16.

Po przerwie do wyrównania doprowadziła Martyna Żukowska. Pomiędzy 35 a 40 min gry elblążanki pokazały charakter i zaangażowanie, a że grały bezbłędnie w obronie i skutecznie w ataku, to też wyszły na prowadzenie 23:18 i była to już spora zaliczka na wywalczenie kompletu punktów. Nie zrażona takim obrotem sprawy drużyna z województwa zachodniopomorskiego nie dawała jednak za wygraną i po bramce Adriany Kurdukiewicz przegrywała już tylko jedną bramką 25:26.

W końcówce meczu Start znów się poderwał do walki i po kolejnych trafieniach Nikoli Owczarek i Wiktorii Kostuch w 28 minucie odskoczył na trzy bramki, prowadząc 28:25. Końcówka była bardzo nerwowa. Tym razem jednak elblążanki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i wyjechały z tarczą z Koszalina.

W najbliższą środę Start rozegra kolejny mecz o ligowe punkty. Ponownie z Młynami Stoisław Koszalin, a będzie to zaległe spotkanie z trzeciej rundy rozgrywek.

• Pozostałe wyniki 22. kolejki spotkań: Perła Lublin — Korona Handball Kielce 38:23 (18:8), Eurobud JKS Jarosław — Zagłębie Lubin 25:36 (10:19), KPR Kobierzyce — Piotrcovia Piotrków Tryb. 26:23 (13:13)