"Człowiek stoi z boku i w to nie wierzy". Sokół zagrał najgorszy mecz ligowy w tym roku

2022-03-27 15:14:21(ost. akt: 2022-03-27 20:33:56)

Autor zdjęcia: Sokół Ostróda / Karol Synowiec

II LIGA PIŁKARSKA \\\ Sokół pod wodzą Wojciecha Figurskiego jeszcze nie wygrał. Tym razem przegrał z Wisłą Puławy, a czerwoną kartkę znowu ujrzał Dawid Wojtyra.
W 25 kolejce II ligi Olimpia Elbląg pauzowała i zgarnęła trzy walkowerowe punkty za mecz z wycofanym z rozgrywek GKS-em Bełchatów. Grał za to Sokół.

Wisła Puławy — Sokół Ostróda 2:0 (1:0)
1:0 — Puton (42), 2:0 — Kona (48)

SOKÓŁ: Kąkolewski — Dowgiałło (67 Żyznowski), Mazurowski (57 Dymerski), Klimek, Dzięcioł (67 Turek), Mysiorski, Skórecki, Kurowski (46 Rugowski), Święty (67 Rogala), Słupski, Wojtyra,

Zespół z Ostródy mógł objąć prowadzenie już na początku meczu, ale Jakub Mysiorski nie skorzystał z prezentu bramkarza Wisły i w fatalny sposób podał do Wojtyry. Piłka pierwszy raz ugrzęzłą w bramce bronionej przez Dominika Kąkolewskiego za sprawą Ednilsona, ale arbiter spotkania Piotr Rzucidło z Warszawy słusznie dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.

Wisła objęła prowadzenie w 41 minucie. Fatalnie zachowała się obrona Sokoła, która praktycznie podarowała gospodarzom gola. Do protokołu sędziowskiego z trafieniem na 1:0 wpisał się Krystian Puton.

W 45 minucie z boiska, drugi raz z rzędu tej wiosny (w poprzednim meczu z Radunią Stężyca także) wyleciał Dawid Wojtyra. Tym razem zawodnik Sokoła dostał jednak bezpośrednio czerwoną kartkę, za niebezpieczny faul w środkowej strefie boiska. To praktycznie przekreśliło szanse Sokoła na odrobienie strat w tym meczu.

W drugiej połowie drużyna z Puław szybko rzuciła się na rywala i podwyższyła prowadzenie. Niefrasobliwość obrony Sokoła bez litości wykorzystał Maciej Kona. Do końca spotkania gospodarze spokojnie kontrolowali jego przebieg i zasłużenie zdobyli komplet punktów.

— Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu obydwu zespołów — powiedział po spotkaniu Wojciech Figurski, trener Sokoła. — W pierwszych 20-30 minutach obydwie drużyny miały problem z wymianą kilku podań. Gra była chaotyczna z obu stron, brak było jakości czysto piłkarskiej. Koncertowo sami sobie zepsuliśmy ten mecz. Teraz zajęło to nam trzy minuty, a ostatnio dwie. Najpierw nie potrafimy wybić prostej piłki, gdzie mamy przewagę w polu karnym i dostajemy bramkę, wydaje się, że do szatni. Potem dostajemy czerwoną kartkę. To zdecydowało o tym, jak wyglądała druga połowa. Wisła przeprowadziła więcej składanych akcji, a do tego popełniamy takie błędy w polu karnym, że człowiek stoi z boku i w to nie wierzy — dodaje szkoleniowiec ostródzkiego zespołu.

To było najsłabsze spotkanie w wykonaniu piłkarzy Sokoła w tej rundzie, ostródzianie ani przez moment nie przypominali drużyny z poprzednich wiosennych meczów ligowych. Kolejna okazja do zdobycia punktów to domowy pojedynek ze Zniczem Pruszków, który zaplanowano na 2 kwietnia. Początek spotkania w Ostródzie o godzinie 16:00.