2022-03-29 13:00:00(ost. akt: 2022-03-29 12:51:56)
 Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP II Płock  31:33

Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP II Płock 31:33

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA RĘCZNA\\\ W 17. kolejce I ligi z dwóch naszych reprezentantów tylko KPR Elbląg wykorzystał atut własnego boiska.
* KPR Elbląg - Mazur Sierpc 25:21 (11:12)

- Wyszarpaliśmy zwycięstwo dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy przyjezdnym zaczęło brakować już sił - ocenia kierownik elbląskiej drużyny Piotr Sadowski. Poza tym w bramce gospodarzy bardzo dobrze spisał się wprowadzony po przerwie Mariusz Plak. - Odbił wiele ważnych piłek - przyznaje Piotr Sadowski.
Dziesięć minut przed końcem był remis 19:19, ale wtedy do głosu wreszcie doszli elblążanie, którzy zdobyli sześć bramek (po dwie rzucili Sparzak, Nowakowski i Peret), tracąc tylko dwie.
Tym samym trzy cenne punkty zostały w Elblągu.

* Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP II Płock 31:33 (17:13)

Gospodarze rozpoczęli mecz w znakomitym stylu (5:1, 8:3, 15:9, 17:10), jednak tuż przed przerwą stracili cztery bramki z rzędu, w efekcie ich przewaga zmalała do czterech trafień (17:13). Niestety, był to dopiero początek złego, bo po siedmiu minutach drugiej połowy goście doprowadzili do remisu 20:20. Co prawda Szczypiorniak zdołał znowu odskoczyć (27:24, 28:25), ale w 53. min to goście wygrywali 30:29. I tak już było do końca meczu...
* Inne wyniki: USAR Kwidzyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 20:25 (11:12), Tytani Wejherowo - SMS ZPRP I Kwidzyn 28:28, karne 4:5 (14:12), Gwardia Koszalin - KPR Gryfino 33:27 (17:14), SMS ZPRP II Kwidzyn - Sparta Oborniki 26:25 (15:11).