O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć, czyli jak Warmia przegrała w Legionowie

2022-03-13 17:22:56(ost. akt: 2022-03-16 12:20:48)
Podopieczni Igora Stankiewicza, którzy są zagrożeni spadkiem z Ligi Centralnej, punktów muszą szukać teraz w Biskupcu

Autor zdjęcia: Emil Marecki

LIGA CENTRALNA PIŁKARZY RĘCZNYCH \\\ Warmia Energa, po dwóch zwycięstwach w Olsztynie, znowu niestety przegrała na wyjeździe.
KPR Legionowo — Warmia Energa Olsztyn 27:17 (12:6)

WARMIA ENERGA: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk — Reichel 5, Chełmiński 3, Konkel 2, Klapka 2, Malewski 2, Didik 1, Gruszczyński 1, Zamełka 1, Laskowski, Sikorski, Safiejko, Stępień,

Tym razem olsztynianie wysoko i wyraźnie przegrali w Legionowie z miejscowym KPR-em. Warmia-Energa w okolice stolicy kraju jechała z nadziejami na to, że uda się zagrać tak samo dobrze, jak ze Śląskiem Wrocław i GKS-em Żukowo. W tych dwóch meczach podopieczni trenera Igora Stankiewicza grali bardzo dobrze i potrafili pewnie pokonać swoich rywali. Teraz przyszło im zmierzyć się z drużyną z czołówki ligowej tabeli, która w tym sezonie chce awansować do Superligi.

Niestety, o tym meczu olsztyńska ekipa będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Marcin Malewski i spółka przegrali różnicą dziesięciu trafień!

Początek spotkania był jednak mocno obiecujący, bo Warmiacy ku zaskoczeniu miejscowej publiczności prowadzili 3:0! Od tego momentu jednak KPR przejął inicjatywę i szybko doprowadził do remisu, a potem wyszedł na prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:6 dla gospodarzy.

Na drugą połowę zespół z Legionowa wyszedł jeszcze bardziej zmobilizowany, ani przez chwilę nie było widać w jego grze rozprężenia, co doprowadziło do wysokiej wygranej z olsztyńską drużyną. Podopieczni Igora Stankiewicza, którzy są zagrożeni spadkiem z Ligi Centralnej, punktów muszą szukać w Biskupcu.

W kolejnej serii olsztynianie zagrają u siebie z Nielbą Wągrowiec (sobota, godz. 17.00).