Radość w Bartoszycach

2022-03-15 13:00:00(ost. akt: 2022-03-15 11:26:45)
PIŁKA RĘCZNA\\\ W 16. kolejce II ligi bartoszyczanie ograli mocny zespół z Czerska, natomiast Szczypiorniak nie miał nic do powiedzenia w meczu z liderem.
* BSMS Bartoszyce - Handball Czersk 28:25 (12:9)
Ekipa z Czerska przed meczem w Bartoszycach miała... trzy razy więcej punktów niż BSMS (27 do 9). W tej sytuacji goście byli zdecydowanym faworytem i po 6 minutach wygrywali 3:1. Jednak potem dwa razy do siatki trafił Tokarz, a Borysiuk też swoje trzy grosze dołożył. Co prawda Handball dwukrotnie zdołał doprowadzić do remisu (4:4, 5:5), ale po kwadransie BSMS wygrywało 6:5 (bramka Lasoty) i prowadzenia bartoszyczanie już do końca meczu nie oddali. Podopieczni trenera Andrzeja Cichockiego stopniowo powiększali przewagę - w 26. minucie wygrywali 10:7 po rzucie Habińskiego, a tuż po przerwie 13:9 (Lasota). Od tego momentu gospodarze utrzymywali bezpieczny dystans, a goście co najwyżej jedynie zmniejszali straty do dwóch trafień (15:13, 17:15, 23:21, 26:24). W ostatniej minucie meczu pieczęć na czwartym zwycięstwie BSMS postawił Szymon Kanclerz.

* Szczypiorniak II Olsztyn - Sambor Latocha Agropom Tczew 26:41 (14:19)

W 2. min po rzucie Ziejewskiego gospodarze remisowali 1:1 i na tym ich dobra passa się skończyła, bo dwie minuty później Sambor wygrywał już 4:1. O ile jednak w pierwszej połowie nie było tak źle, o tyle po przerwie nastąpiła prawdziwa „rzeź” olsztyńskich niewiniątek (m.in. między 33. i 41. min goście zdobyli 7 bramek z rzędu).
* Inne wyniki 16. kolejki: AZS Fahrenheit Gdańsk - Pogoń Handball Szczecin 38:29 (20:16), MKS II Grudziądz - Jedynka Kodo Morąg 0:10 (walkower); Autoinwest Wybrzeże Gdańsk - Jeziorak Iława (19 marca).