Olsztynianki zdemolowały rywalki z Pabianic. Kolejny mecz to wyjazd do Sokołowa

2022-03-10 14:51:04(ost. akt: 2022-03-11 14:18:20)
KKS Agapit Olsztyn w niedzielę zagra na wyjeździe w Sokołowie Podlaskim

KOSZYKARSKA I LIGA KOBIET \\\ KKS Agapit Olsztyn jest na dobrej drodze, żeby awansować do play-offów.
KKS Agapit Olsztyn — Grot F&F Automatyka Pabianice 71:49 (27:4, 19:19, 15:13, 10:13)

KKS: Chełchowska 13, Sobotka 6, Wawrzyniak 16, Daliga 6, Sztąberska 18 oraz Przeradzka 2, Pałasz, Bałdyga 4, Giżyńska 6, Olechnowicz,

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego w minioną sobotę przegrały zdecydowanie z MKS-em Pruszków, który jest liderem tabeli. Wyjazdowa porażka mocno podrażniła ambicje olsztyńskiego zespołu, co można było zobaczyć w pierwszej kwarcie spotkania w Jezioranach (tutaj KKS Agapit rozgrywa swoje spotkania podczas remontu hali Urania). Olsztyńskie zawodniczki zdemolowały w środę wieczorem zespół z Pabianic, z którym rywalizują o trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

Zawodniczki KKS-u totalnie zdominowały rywalki, które przez pierwsze dziesięć minut zdołały zdobyć zaledwie 4 punkty, a pierwszy celny rzut oddały dopiero w 5 minucie spotkania. Do tego momentu KKS zdobył ich 12. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną 27:4! Taki handicap wywalczony na początku spotkania pozwolił w dalszej części gry na spokojną kontrolę wydarzeń na parkiecie. KKS ostatecznie wygrał to ważne spotkanie 71:49 i do rywalek w tabeli traci już tylko jeden punkt.

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego na koniec sezonu zasadniczego chcą zająć trzecie miejsce i uniknąć rywalizacji w fazie play-off z MKS-em Pruszków, bo to oznacza duże prawdopodobieństwo szybkiego odpadnięcia z rywalizacji.

— Kluczem do zwycięstwa w meczu z drużyną z Pabianic było wyłączenie z gry Natalii Danych — mówił po spotkaniu Tomasz Sztąberski. — To super snajperka. W Pabianicach rzuciła nam sześć "trójek", a tutaj dwie i to po wielkich mękach. Gratuluję dziewczynom, że zrealizowały to co sobie nakreśliliśmy przed meczem. Niby to jest slogan, ale tak rzeczywiście było. Z taką skutecznością jak w tym meczu, to w Pruszkowie byśmy wygrali. Pokazaliśmy teraz charakter, bo nie każdy zespół by udźwignął ciężar po wyjazdowej porażce — dodaje trener KKS-u.

Do końca zasadniczego sezonu zostały dwa spotkania. KKS Agapit Olsztyn w niedzielę (13 marca) zagra na wyjeździe w Sokołowie Podlaskim, a na koniec u siebie (20 marca) z Basketem Aleksandrów Łódzki.