Jest przełamanie. Warmia w końcu zwycięska

2022-02-28 16:03:15(ost. akt: 2022-02-28 18:29:57)
Adrian Chełmiński (nr 10, przy piłce) w meczu ze Śląskiem Wrocław rzucił sześć bramek dla Warmii

LIGA CENTRALNA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ Warmia Energa przerwała fatalną serię wygrywając na swoim terenie ze Śląskiem. Fani olsztyńskiej drużyny na jej zwycięstwo czekali aż 103 dni.
Warmia Energa Olsztyn — Śląsk Wrocław 34:24 (17:9)

WARMIA: Makowski, Matusiak — Chełmiński 6, Klapka 6, Malewski 6, Didyk 5, Gruszczyński 3, Zemełka 3, Sikorski 2, Konkel 1, Kozłowski 1, Reichel 1, Stępień, Laskowski, Safiejko,

Po 7 porażkach z rzędu w Lidze Centralnej (a wliczając Puchar Polski, to po 8) w końcu zawodnicy Warmii Energa Olsztyn mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Olsztyński zespół w meczu ze Śląskiem wyszedł na prowadzenie w drugiej minucie za sprawą Jakuba Zamełki. Po dziewięciu minutach Warmiacy prowadzili 6:0. I dopiero minutę później Śląsk zdobył swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Warmia Energa ani przez moment nie straciła kontroli nad tym pojedynkiem. Do szatni zespół zszedł prowadząc 8 bramkami, a po przerwie przewaga została powiększona.

Warto odnotować, że było to pierwsze zwycięstwo zespołu pod wodzą trenera Igora Stankiewicza, który zespół prowadzi od połowy listopada zeszłego roku.

— Zagraliśmy spotkanie, daj Boże, na przełamanie — powiedział po meczu Stankiewicz. — Mam nadzieję, że teraz chłopaki uwierzą w siebie. Wszyscy, którzy oglądali ten mecz, widzieli, że ten zespół potrafi dobrze grać. To co robiliśmy w obronie i w ataku było budujące. Nasi rywale nie mieli najlepszego dnia, ale to już nie był nasz problem. Udało się nam przerwać tę naszą fatalną passę i to w nie najgorszym stylu. Cieszy mnie to, że przez 60 minut graliśmy równo, bez wpadek i przestojów — podsumował szkoleniowiec.

Kolejne spotkanie Warmia Energa Olsztyn zagra ponownie w Biskupcu. W sobotę 5 marca podejmie GKS Żukowo.