W trzecim meczu z Eurobudem trzecia porażka Startu

2022-02-27 08:35:23(ost. akt: 2022-02-28 17:43:27)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH\\\ Po raz trzeci w tym sezonie Start Elbląg przegrał pojedynek z Eurobudem JKS Jarosław, który walczy o miejsce na podium.
Start Elbląg — Eurobud JKS Jarosław 24:30 (12:18)

START: Hypka, Żarnoch — Cygan 7, Stapurewicz 6, Dworniczuk 3, Wołoszyk 3, Choromańska 2, Szczepanik 1, Głębocka 1, Kopańska 1, Peplińska, Owczarek, Kostuch, Tarczyluk,

Drużyna z województwa podkarpackiego przyjechała do Elbląga jak po swoje i wyjechała bogatsza o trzy punkty. Przed meczem podopieczne norweskiego trenera Reidara Moistada były faworytkami i swoich sympatyków nie zawiodły, choć w początkowej fazie gry lepiej spisywały się elblążanki.

Wynik spotkania otworzyła była zawodniczka elbląskiego zespołu Magda Balsam. Za chwilę do siatki trafiły Katarzyna Cygan i Joanna Wołoszyk i to Start prowadził 2:1. Tę jednobramkową przewagę gospodynie utrzymywały do 12 minuty gry (6:5). Od tego momentu Start się zaciął, podopieczne trenera Marcina Pilcha zaczęły popełniać błędy w ataku, defensywa nie stanowiła monolitu i po kwadransie gry Eurobud wygrywał już 10:7. Jak się później okazało, tego prowadzenia przyjezdne nie oddały już do końca.

W kolejnych minutach nadal prym na boisku wiódł zespół gości. Pomiędzy 19, a 24 minutą przyjezdne zdobyły cztery bramki, straciły tylko dwie i na tablicy wyników pokazał się rezultat 15:9. Tę przewagę jarosławianki dowiozły do przerwy. Po zmianie stron spotkanie nadal przebiegało pod kontrolą gości. W 40 min drużyna przyjezdna wygrywała 22:16, a w 50 minucie 27:20 i niby było już po meczu, jednak elblążanki walczyły ambitnie do końca.

Po trzech bramkach z rzędu (Cygan 2 i Dworniczuk, z karnego), przewaga Eurobudu zmalała do trzech bramek (27:24). Kibice Startu łudzili się, że zespół z Elbląga doprowadzi do remisu, ale nic z tych rzeczy: ostatnie minuty przebiegały pod dyktando rywalek Startu, które po trafieniach Balsam, Aleksandry Zimny oraz Joanny Gadziny wygrały ostatecznie 30:24 i tym samym zespół gości wyjechał z Elbląga bogatszy o kolejne trzy punkty.

W następnej serii Start zagra u siebie (12.03, o godz. 17) z Koroną Kielce.

• Pozostałe wyniki 19 kolejki: Korona Handball Kielce — Piotrcovia Piotrków Tryb. 31:33 (14:18), Perła Lublin — Zagłębie Lubin 20:20 (k 4:3, 11:10), Młyny Stoisław Koszalin — KPR Kobierzyce 24:26 (15:13)