Nowy trener wciąż bez zwycięstwa

2022-01-31 10:00:00(ost. akt: 2022-01-30 20:31:45)

Autor zdjęcia: Anna Kajat

PIŁKA RĘCZNA\\\ Warmia Energa nadal jest w potężnym kryzysie - olsztyński zespół ostatni raz w Lidze Centralnej wygrał w połowie... listopada.
* Padwa Zamość - Warmia Energa Olsztyn 27:25 (15:16)
WARMIA: Makowski, Kaczmarczyk - Didyk 6, Klapka 5, Zamełka 4, Malewski 2, Reichel 2, Chełmiński 1, Gruszczyński 1, Konkel 1, Kopyciński 1, Laskowski 1, Stępień 1

Faworytem byli gospodarze, którzy nie dość, że znajdowali wyżej w tabeli, to jeszcze pokonali olsztynian w pierwszym spotkaniu w Biskupcu. No i rzeczywiście Padwa lepiej weszła w mecz (3:0, 4:1), ale
w 20. min goście zdołali doprowadzić do remisu 12:12. Od tego momentu Warmia Energa zaczęła grać zdecydowanie lepiej i na przerwę zeszła, prowadząc 16:15. W drugiej połowie podopieczni Igora Stankiewicza potrafili wypracować nawet trzybramkowe prowadzenie, ale 15 minut przed końcem był już remis 22:22. Niestety, końcówka tradycyjnie już w tym sezonie należało do rywali olsztynian, więc Padwa wygrała 27:25. tym samym pod wodzą Igora Stankiewicza olsztyński zespół nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa w Lidze Centralnej. Ostatni raz Warmia Energa wygrała w połowie listopada w Grudziądzu, ale zespół prowadził wtedy Marcin Malewski. - Jest to trudny okres w mojej karierze trenerskiej - przyznał po meczu Stankiewicz. - Kolejny raz zabrakło niewiele, bo w końcówce mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji. Jest mi bardzo przykro, że takie wyniki osiągamy. Potrzebne jest nam przełamanie, które pozwoli uwierzyć chłopakom w swoje umiejętności. W końcu słońce nam też zaświeci.
12 lutego Warmia Energa Olsztyn zagra na wyjeździe z MKS Wieluń.
* Inne wyniki 14. kolejki: KPR Legionowo - Budnex Stal Gorzów 21:22 (10:10), Autoinwest Żukowo - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 38:32 (19:14), Nielba Wągrowiec - Siódemka-Miedź-Huras Legnica 38:33 (18:15), Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS AWF Biała Podlaska 25:24 (12:9).