Trzy zacięte mecze

2022-01-25 23:03:06(ost. akt: 2022-01-25 23:04:34)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

PIŁKA RĘCZNA\\\ W swoim ostatnim meczu mistrzostw Europy Polacy po bardzo dobrej grze przegrali 27:28 (13:14) z Hiszpanami, którzy bronią mistrzowskiego tytułu.
Polscy szczypiorniści mogli nawet zremisować, ale w ostatniej akcji rzuty Arkadiusza Moryty i dobitkę Jana Czuwary obronił Rodrigo Corrales. Co ciekawe były to jego jedyne udane interwencje po przerwie!

Dwa pozostałe mecze grypy 2 także były bardzo wyrównane: Niemcy ograli 30:29 (16:12) Rosję, natomiast Szwecja w dramatycznych okolicznościach pokonała 24:23 (9:14) Norwegię. Po pierwszej połowie zwycięstwo Norwegów wydawało się pewne, co prawda potem Szwedzi trochę zmniejszyli straty, ale i tak niespełna cztery minuty przed końcem przegrywali 20:23. To, co się stało potem, jeszcze długo będą wspominać norwescy kibice, bowiem trzy kolejne akcje ich zespołu były nieskuteczne, natomiast Szwedzi się nie mylili. W efekcie najpierw doprowadzili do remisu, po czym 12 sekund przed ostatnim gwizdkiem zdobyli bramkę z rzutu karnego. Norwegowie mieli jeszcze chwilę na doprowadzenie do remisu, który by im dawał awans do półfinału, ale ich decydujący rzut był niecelny!
W środę ostatnia kolejka w grupie 1, w której pewni awansu są już Duńczycy: Czarnogóra - Islandia (15.30), Holandia - Chorwacja (18), Dania - Francja (20.30). Wszystkie mecze można obejrzeć w Eurosporcie 2.