Wysoka porażka z Norwegią

2022-01-20 22:05:16(ost. akt: 2022-01-20 22:07:12)

Autor zdjęcia: zprp.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ Drugą rundę mistrzostw Europy Polacy rozpoczęli od wysokiej porażki z Norwegami.
* Polska - Norwegia 31:42 (15:21)

W pierwszej rundzie w meczu z Rosją Norwegowie rzucili tylko 22 bramki i przegrali jednym trafieniem, tymczasem polskiej reprezentacji już do przerwy rzucili 21...
Początek pojedynku był jednak obiecujący - po ośmiu minutach biało-czerwoni prowadzili 6:5 i mieli piłkę, niestety, rzut Daszka z prawego skrzydła nie zaskoczył norweskiego bramkarza. Od tego momentu na boisku grał już tylko jeden zespół, natomiast Polacy odgrywali jedynie role statystów. Za dużo było błędów, za dużo niecelnych podań i rzutów, obrona była dziurawa niczym szwajcarski ser, natomiast w ataku oglądaliśmy jedynie bezproduktywne bicie głową w norweski mur.
W efekcie Polacy ustanowili niechlubny rekord tych mistrzostw jeśli chodzi o liczbę straconych bramek - do tej pory najwięcej (36) dali sobie strzelić Ukraińcy w meczu z Francją oraz Austriacy w pojedynku z... Polakami.

* Inne wyniki, grupa I: Czarnogóra - Chorwacja 32:26, Francja - Holandia 34:24, Dania - Islandia 28:24; grupa II: Rosja - Szwecja 23:29, Niemcy - Hiszpania 23:29.