Zwycięstwo na inaugurację mistrzostw Europy

2022-01-14 22:12:50(ost. akt: 2022-01-15 10:01:51)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

PIŁKA RĘCZNA\\\ Lepiej Polacy mistrzostw Europy rozpocząć nie mogli! Na inaugurację podopieczni Patryka Rombla ograli Austrię i śmiało mogą myśleć o wyjściu z grupy.
* Polska - Austria 36:31 (17:14)

Przed meczem z polskiej kadry dochodziły jedynie złe lub bardzo złe wieści, bo najpierw jeszcze przed wyjazdem na Słowację koronawirus wyeliminował dwóch zawodników, po czym już na miejscu okazało się, że kolejna piątka też jest zarażona. Czyli trener Rombel przed pierwszym gwizdkiem sędziego stracił siedmiu zawodników! Oczywiście zastąpili ich gracze rezerwowi, ale siła zespołu bez wątpienia zmalała.
Mecz z Austrią potoczył się jednak bardzo dobrze - po początkowych problemach Polacy zdołali wypracować niewielką przewagę, ostatecznie do przerwy wygrywali 17:14.
W drugiej połowie wynik falował od trzech do pięciu bramek przewagi, ale gdy za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Sićko, który dziurawił austriacką bramkę rzutami z drugiej linii, wydawało się, że będzie to początek kłopotów. Tak się jednak nie stało, bo ciężar zdobywania następnych bramek wzięli na swoje barki m.in. Daszek i Moryto - ten drugi został uznany jak najbardziej słusznie najlepszym zawodnikiem meczu.
Warto zauważyć, że swoje trzy grosze do wygranej dołożył też w polskiej bramce Kornecki
W drugim meczu grupy D Niemcy wygrały 33:20 z Białorusią.