Zwycięstwo beniaminka z Bartoszyc

2021-12-07 11:00:00(ost. akt: 2021-12-07 10:35:20)
Marcin Trebliński zdobył dwie bramki

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ W meczu zaległym z 10. kolejki bartoszycki beniaminek po serii porażek wreszcie ponownie zaznał smaku zwycięstwa, dzięki czemu awansował na dziewiąte miejsce. Rozgrywki zostaną wznowione dopiero 29 stycznia.
* BSMS Bartoszyce - Szczypiorniak II Olsztyn 20:18 (11:8)
* Najwięcej bramek dla BSMS: Tokarz 5, Borysiuk 5; najwięcej bramek dla Szczypiorniaka: Góralski 7

Po 13 minutach gospodarze wygrywali... 5:0, bo do bramki olsztyńskiej młodzieży trafiali Borysiuk (3), Trebliński i Lasota. Co prawda po kolejnych czterech minutach było już zaledwie 5:4 (Góralski 2, Ptak, Sypniewski), ale po rzutach Lasoty, Habińskiego, Borysiuka i Dyszkowskiego BSMS znowu odskoczyło na bezpieczną odległość (9:4).
Jednak po przerwie bartoszyczanie tradycyjnie zaliczyli „pusty przebieg”, tym razem siedmiominutowy, w efekcie goście ze stanu 13:11 wyprowadzili wynik na 13:15.
W 47. min olsztynianie wygrywali już trzema bramkami, ale wówczas to ich na dziewięć minut opanowała strzelecka niemoc. Bezlitośnie wykorzystali to podopieczni Andrzeja Cichockiego, którzy z nawiązką odrobili straty (od 14:17 do 19:17).
A mogło być jeszcze lepiej, bo w 55. min Tokarz nie wykorzystał rzutu karnego (kilkanaście minut wcześniej przydarzyło się to też Borysiukowi). Ostatecznie trzy punkty zostały w Bartoszycach, dzięki czemu gospodarze opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

- Chłopcy są przemęczeni, bo wielu z nich gra i w pierwszej, i w drugiej lidze - przyczyny porażki wyjaśnia Konstanty Targoński, trener i zarazem prezes Szczypiorniaka. - A zbyt duża liczba meczów oznacza przemęczenie i brak świeżości - tak jak właśnie ostatnio w Bartoszycach. Dlatego musimy dokonać podziału na dwie grupy, z których każda będzie rywalizowała w innej lidze. Oczywiście priorytetem będzie dla nas zespół występujący w I lidze, bo chcemy się na tym poziomie otrzymać. Natomiast w II lidze będą grać przede wszystkim juniorzy, możemy tam zająć nawet ostatnie miejsce, bo nam chodzi przede wszystkim o to, by ci chłopcy przygotowywali się do mistrzostw Polski juniorów - kończy Konstanty Targoński.
Szczypiorniak wygrał rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów, chociaż do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze (12 grudnia): Szczypiorniak II - Czarni Olecko, Szczypiorniak I - MDK Bartoszyce. Tym samym olsztynianie awansowali do 1/16 finału MPJ, którego będą gospodarzem (21-23 stycznia).
* W meczu rozegranym awansem z 17. kolejki I ligi Sambor Latocha Agropom Tczew pokonał MKS II Grudziądz 34:26 (16:9).