W Gdyni Stomil przyjął szóstkę

2021-12-05 15:00:00(ost. akt: 2021-12-05 20:03:51)

I LIGA PIŁKARSKA\\\ W ostatniej przed zimową przerwą kolejce Stomil skompromitował się w Gdyni. O ile pierwsza połowa była wyrównana, o tyle po przerwie na boisku rządziła Arka, w efekcie olsztynianie zaliczyli najwyższą porażkę od 2012 roku.
* Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)
1:0 - Marcjanik (36), 2:0 - Hiszpański (47), 3:0 - Żebrowski (58), 4:0 - Deja (69), 5:0, 6:0 - Marcjanik (73, 89)
STOMIL: Bąkowski - Remisz, Bwanga, Dampc, Straus - Żwir (64 Pyrdoł), Reiman (64 Spychała), Tecław (83 Banul), Fundambu (59 Szramka), Moneta (83 Zych) - Mikita

Trener Adrian Stawski na ostatni występ w 2021 roku wystawił teoretycznie najsilniejszą jedenastkę, bo po kontuzji stawu skokowego, której doznał w pojedynku z Puszczą, do podstawowego składu powrócił Jonatan Straus. Swoją drogą być może był to jego ostatni występ w stomilowskich barwach, bowiem umowa Strausa wygasa z końcem roku.

Do momentu straty bramki spotkanie było wyrównane, ale punktów nie dostaje się za wrażenia artystyczne. Stomil wyglądał dość solidnie, momentami miał nawet przewagę na boisku, stwarzał sytuację, ale żadna z akcji nie została zamieniona na gola.

Worek z bramkami otworzył się w 36. min, gdy w pole karne dośrodkował Mateusz Stępień, a gola głową strzelił Michał Marcjanik. Przed przerwą Stomil mógł jeszcze wyrównać za sprawą Patryka Mikity, lecz piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.
Niestety, na drugą połowę wyszła tylko Arka, natomiast olsztynianie „zostali w szatni”, bo jak inaczej opisać stratę pięciu goli przez zaledwie 45 minut!
W efekcie olsztynianie ponieśli najwyższą porażkę po awansie do I ligi w 2012 roku.
* Inne wyniki 20. kolejki: Skra Częstochowa - Resovia 0:1 (Strózik 27), Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (Sobczak 31, Pawłowski 35, 65, Seedorf 71, 73; w 31. minucie Sobczak nie wykorzystał rzutu karnego), Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (Biliński 19 - Szymczak 16, 45), Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (Chuca 68, Śliwa 75), Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0, GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (Podgórski 35 k, Oliveira 78), ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (przełożony); poniedziałek: Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole (18).