Kosmiczna pierwsza połowa olsztynianek

2021-12-06 11:00:00(ost. akt: 2021-12-05 20:05:47)

I LIGA KOSZYKAREK\\\ Po dwóch porażkach z rzędu KKS Agapit w końcu wygrał - podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego pokonały rywalki z Sokołowa Podlaskiego.
* KKS Agapit Olsztyn - Sokołów Podlaski 92:66 (27:7, 32:12, 18:24, 15:23)
KKS: Chełchowska 11, Sobotka 2, Wawrzyniak 15, Daliga 21, Sztąberska 12, Przeradzka 2, Pałasz 6, Bałdyga 2, Kitkowska 2, Giżyńska 14, Birkos 2, Olechnowicz 3

Olsztyński zawodniczki zaczęły od mocnego uderzenia, bo po pierwszej minucie prowadziły już 7:2. Sygnał to ataku dała Joanna Chełchowska, która zdobyła pierwsze cztery oczka, natomiast potem ciężar zdobywania punktów wzięły za swoje barki jej koleżanki, z których najskuteczniejsza okazała się Patrycja Daliga (21). Warto przypomnieć, że Daliga po 8 latach wróciła do gry w olsztyńskim klubie - w sezonie 2012/13 doznała kontuzji, ale zdążyła skończyć studia i zmienić stan cywilny, po czym w zeszłym sezonie poszła na mecz KKS i... stało się! Powróciła do treningów i do gry na pierwszoligowym poziomie. No i była to decyzja jak najbardziej słuszna, bo po raz kolejny okazała się najskuteczniejszą zawodniczką KKS (w meczu z Pruszkowem rzuciła aż 27 punktów!).
Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły 59:19 i zanosiło się na pogrom, ale po przerwie olsztyńskie zawodniczki grały już spokojniej i jedynie kontrolowały przebieg meczu. Poza tym trener Tomasz Sztąberski dał pograć rezerwowym koszykarkom, by zbierały doświadczenie na I-ligowych parkietach. W tym roku KKS zagra jeszcze dwa spotkania, oba na wyjeździe.
- Na inaugurację sezonu zaliczyliśmy podobny mecz z AZS UMCS - przypomniał Tomasz Sztąberski. - Wtedy też wysoko prowadziliśmy, po czym o mało nie przegraliśmy (ostatnią kwartę KKS przegrał 10:32! - red.). Tym razem nie popełniliśmy już tych błędów. Co prawda przegraliśmy dwie ostatnie kwarty, ale wynik cały czas był pod kontrolą. Z kolei pierwsza połowa to był kosmos w naszym wykonaniu: niesamowita skuteczność i przewaga na zbiórkach. Chciałoby się, żeby tak było zawsze - zakończył olsztyński szkoleniowiec.
* Inne wyniki 12 kolejki: Huragan Wołomin - Grot F&F Automatyka Pabianice 66:69, Mon-Pol Płock - Iodica TopMarket MKS Pruszków 63:85, AZS Politechnika Gdańsk - AZS UMCS II Lublin 65:54, GTK II Gdynia - SMS PZKosz Łomianki 58:44, AZS Uniwersytet Warszawski - Basket SMS Aleksandrów Ł. 97:62.