Nieudany debiut trenera

2021-11-21 20:44:37(ost. akt: 2021-11-21 20:48:06)
Rzuca Marcin Malewski

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA RĘCZNA\\\ Debiut Igora Stankiewicza w roli trenera Warmii Energi nie wypadł okazale, bowiem w 9. kolejce Ligi Centralnej olsztynianie przegrali z Zagłębiem.
* Warmia Energa Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 30:32 (11:19)
WARMIA: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk - Malewski 14, Gruszczyński 3, Reichel 3, Zamełka 3, Klapka 2, Konkel 2, Laskowski 2, Kozłowski, Chełmiński, Didyk, Kopyciński, Sikorski, Stępień

Pierwsze 10 minut było wyrównane, ale potem do głosu doszli piłkarze ręczni z Sosnowca, którzy bezlitośnie wykorzystywali błędy gospodarzy w obronie. W efekcie do przerwy Warmia Energa przegrywała aż ośmioma bramkami.
W drugiej połowie olsztynianie zaczęli odrabiać straty 14 bramek (w tym 10 z karnych) Marcina Malewskiego, niestety, Zagłębie wytrzymało presję i zdołało utrzymać prowadzenie. Tym samym olsztyński zespół doznał szóstej porażki w sezonie.
- Byłem przerażony pierwszą połową - przyznał trener Igor Stankiewicz. - Jestem w Olsztynie od czterech dni, więc żadnych korelacji między mną i drużyną jeszcze nie ma. Nie miałem więc wpływu na to, jak to będzie ostatecznie wyglądało na boisku. Przyznaje, że wypadło to fatalnie. Wiemy nad czym mamy pracować. Dostałem zadanie, które mam zrealizować do końca sezonu. Zobaczymy czy się uda, ale na pewno nie uda się z taką grą, bo nasza obecna skuteczność w ataku i w bramce nie jest na poziomie Ligi Centralnej.
* Inne wyniki 9. kolejki: Budnex Stal Gorzów - GKS Autoinwest Żukowo 28:28, karne 5:4 (15:14), Padwa Zamość - Siódemka-Miedź-Huras Legnica 30:28
(15:15), Śląsk Wrocław - AZS-AWF Biała Podlaska 28:36 (16:21), KPR Legionowo - MKS Grudziądz 34:27 (18:16), MKS Wieluń - Orlen Upstream SRS Przemyśl 34:38 (17:22), Nielba Wągrowiec - Ostrovia Ostrów Wlkp. 29:38 (12:18).

* mecz zaległy

W 8. kolejce I ligi mężczyzn swoje mecze przegrały ekipy Szczypiorniaka Olsztyn oraz KPR Elbląg.
* Wyniki: USAR Kwidzyn - Szczypiorniak Olsztyn 37:27 (16:17), SMS ZPRP I Kwidzyn - KPR Elbląg 32:25 (16:10), PGE KPR Gryfino - Sparta Oborniki 44:26 (22:12), SMS ZPRP II Płock - Gwardia Koszalin 30:29 (17:17), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Tytani Wejherowo 29:28 (17:13), SMS ZPRP II Kwidzyn - Mazur Sierpc 24:22 (13:9).