Siódma z rzędu porażka Legii!!

2021-11-21 20:29:30(ost. akt: 2021-11-21 20:40:25)

Autor zdjęcia: archiwum GO

PIŁKA NOŻNA\\\ W 15. kolejce Ekstraklasy prowadzący w tabeli Lech poradził sobie z Piastem, jednak najwięcej emocji było w Zabrzu, gdzie Legia decydującą bramkę straciła w 96. minucie!
W pierwszej połowie w Zabrzu w piłkę grał tylko Górnik, natomiast mistrzowie Polski jedynie asystowali. I to w miernym stylu. Gospodarze do przerwy mogli wygrywać nawet 4:0, ale najpierw Wieteska, obrońca zespołu z Warszawy, w ekwilibrystyczny sposób w ostatniej chwili wybił lecącą do bramki piłkę, po czym po kilku minutach Podolski trafił w poprzeczkę.
Niespodziewanie po przerwie Legia w ciągu minuty odrobiła dwie bramki straty, a po kilkudziesięciu sekundach trafiła do siatki po raz trzeci, jednak ten gol z powodu minimalnego spalonego nie został uznany. W końcówce bramkę zdobyli także gospodarze, jednak ona też nie została uznana.
No i gdy kończyła się szósta doliczona minuta, rezerwowy Kubica zapewnił Górnikowi zwycięstwo, a Legii siódmą porażkę z rzędu!

* Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 1:1 (Wlazło 38 k - Lokilo 77)
* Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1 (Augustyn 41, Přikryl 59, Żyro 87 - Szota 45)
* Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0 (Amaral 55)
* Stal Mielec - Lechia Gdańsk 3:3 (Sitek 13, Tomasiewicz 66 k, Mak 77 - Durmuş 37, Terrazzino 45, 59)
* Warta Poznań - Wisła Płock 1:2 (Rasak 90 samob. - Cielemęcki 45, Sekulski 64)
* Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1 (Zahovič 53, Kucharczyk 75 - Makowski 54)
* Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (Janža 37, Podolski 39, Kubica 90+6 - Wieteska 52, Muçi 53)
* Mecze poniedziałkowe: Zagłębie Lubin - Radomiak Radom (g. 18), Cracovia - Raków Częstochowa (20:30)