Roś liderowi się postawił

2021-11-09 17:16:31(ost. akt: 2021-11-09 17:18:45)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

KOSZYKÓWKA\\\ „Mieli” przegrać, no i faktycznie, przegrali, jednak o pogromie nie było mowy, bo drugoligowy beniaminek z Pisza uległ liderowi tylko sześcioma punktami różnicy.
* Żubry Chorten Białystok – TSK Roś Pisz 87:81 (25:12, 19:26, 31:12, 12:31)
ROŚ: Szymon Zalewski 4, Mateusz Kazimierczuk 5, Patryk Zapert 14, Jan Świtaj 2, Szymon Ćwikliński 18 oraz Mateusz Bessman 4, Jakub Pellowski 6, Szymon Urbański 21, Konrad Niewczas 7

Goście długo trzymali się dzielnie w stolicy Podlasia i w efekcie schodzili na przerwę, przegrywając tylko sześcioma punktami (38:44). Niestety, brzemienna w skutki okazała się trzecia kwarta, po której Żubry prowadziły już 75:50, co zwiastowało pogrom piszan i koniec emocji w tym meczu. Ba, w ostatniej części faworyt jeszcze podkręcił tempo i powiększył przewagę, wychodząc na prowadzenie 87:59, po czym przez prawie pięć minut stracił aż 22 punkty z rzędu, sam nie trafiając już ani razu!

W sobotę o godz. 18 Roś zagra w Piszu ze stołeczną Polonią.

* Inne mecze 8. kolejki: Ochota Warszawa – Energa Hutnik Warszawa 86:82, MUKS Piaseczno – AZS UJK Kielce 83:78, Kolejarz Basket Radom – Legion Legionowo 101:91, Sokół Ostrów Maz. – Isetia Erzurum Warszawa 100:81, Tur Basket Bielsk Podlaski – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 79:72, Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 103:63; pauzowała Trójka Żyrardów. pes