KKS liderem I ligi!

2021-10-31 11:35:43(ost. akt: 2021-10-31 11:53:23)

Autor zdjęcia: facebook

KOSZYKÓWKA\\\ KKS Olsztyn wygrał w Płocku i przy jednoczesnej niespodziewanie wysokiej porażce zespołu z Lublina został nowym liderem I ligi!
* Mon-Pol Płock – KKS Olsztyn 72:74 (14:16, 23:21, 19:18, 17:19)

KKS: Joanna Chełchowska 26, Natalia Sobotka 12, Alicja Wawrzyniak 4, Ksenia Woźniak 10, Marta Sztąberska 12, Zuzanna Bałdyga. Patrycja Daliga 10, Ewelina Kitkowska

Mecze z Płockiem zawsze są zacięte, no i nie inaczej było w sobotę.
Wynik cały czas był na styku, w efekcie na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 37:37.
W drugiej połowie olsztynianki na chwilę odskoczyły na cztery punkty, ale Mon-Pol błyskawicznie odrobił straty. W tej sytuacji o zwycięstwie musiały przesądzić ostatnie minuty. Niespełna sto sekund przed końcową syreną gospodynie prowadziły 70:67, ale dwa celne rzuty wolne Marty Sztąberskiej i rzut za dwa Patrycji Daligi spowodowały, że straty z nawiązką zostały odrobione. Co prawda 16 sekund przed końcem rywalki doprowadziły do remisu, ale po chwili rzuty osobiste egzekwowała Joanna Chełchowska. Doświadczona olsztynianka była bezbłędna, a że Mon-Pol zrewanżował się tylko jednym oczkiem, więc zwycięstwo olsztynianek stało się faktem!