Rominta mierzy w mistrza

2021-10-25 11:19:10(ost. akt: 2021-10-24 23:22:40)

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ Lider grupy 1 z Gołdapi miał pewne problemy w meczu z Żaglem, ale ostatecznie dopisał sobie trzy kolejne punkty.
- W tym sezonie chcielibyśmy w końcu zająć pierwsze miejsce, by uniknąć gry w barażach - przyznaje Michał Mościński, grający szkoleniowiec Rominty. Przypomnijmy, że dwa poprzednie sezony ekipa z Gołdapi kończyła na drugich miejscach, po czym przegrywała w barażach.
Tradycyjnie ciekawie było w końcówce meczu Łyny, bo gole zdobywane lub tracone w ostatnich minutach to niejako wizytówka klubu z Sępopola. Przypomnijmy, że w meczu z Żaglem (1:4) ostatnią bramkę Łyna straciła w 94. minucie, z Wojciechami (1:1) w 93. min, z Czarnymi (1:1) w 95. min, z Naki (2:3) w 82. min. Tylko w spotkaniu ze Śniardwami (4:3) piłkarzom z Sępopola w końcówce udało się odwrócić losy meczu, bo zdobyli bramki w 89. i 91. minucie.
No i w sobotnich derbach powiatu bartoszyckiego było podobnie, bowiem w 91. min Łyna podwyższyła na 3:0, po czym trzy minuty później Victoria zdobyła honorową bramkę.

* Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 3:1 (Damian Gigielewicz 54, 90+1, Naruszewicz 70 - Włodarczyk 90+4)
* Omulew Wielbark - Śniardwy Orzysz 3:0 (Gut 17, Abramczyk 56, Kwiecień 75)
* Rominta Gołdap - Żagiel Piecki 2:1 (Kłak 25, 65 - Samsel 50)
* KS Wojciechy - Orlęta Reszel 2:4 (Dawid Sófczyński 3, Maleszewski 46 - Romańczuk 42, 76, Jankiewicz 70, Markisz 80)
* MKS Jeziorany - Wilczek Wilkowo 1:1 (Szydłowski 20 - Mariusz Grabowski 90+3)

16. Pojezierze 4 13:53

W grupie 2 lider z Olsztynka doznał drugiej porażki w tym sezonie. Podopieczni Michała Kraszewskiego na wyjeździe przegrali 0:3 z Unią Susz. Wygrana gospodarzy mogła być jeszcze okazalsza, ale Paweł Bieńkowski nie wykorzystał rzutu karnego.
Niecodzienny przebieg miał mecz w Biskupcu Pomorskim, bo po 55 minutach goście z Radomna wygrywali 2:0, by ostatecznie przegrać... 2:7.

* Drwęca Nowe Miasto Lub. - Polonia Pasłęk 0:3 (Kamiński 16, 61, Błążewicz 87)
* Start Nidzica - Ewingi Zalewo 2:1 (Wawrzyniak 59, M. Sobotka 84 - Jaros 25)
* Unia Susz - Olimpia Olsztynek 3:0 (Cacan 68, Bińczak 84, Murawski 90)
* Czarni Rudzienice - Warmia Olsztyn 6:2 (Karczewski 16, 28, 80, Płoski 43, Wrześniak 70,85 - Bogdanowski 10, Dmochowski 62)
* Ossa Biskupiec Pom. - Radomniak Radomno 7:2 (Piceluk 58, 62, 69, Wiśniewski 70, 89, Kurowski 79, Furmański 87 - Lewicki 28, Szczypski 55)
* Płomień Turznica - Delfin Rybno 5:1 (A. Sadowski 4, 10, 15, Świgoń 20, B. Sadowski 37 - Rozentalski 30)
* Grunwald Gierzwałd - Kormoran Zwierzewo 3:2 (P. Komorowski 31, 43, D. Komorowski 19 - T. Śnieżawski 45, 52)
* MKS Miłakowo - Tęcza Miłomłyn 0:3 (Domaradzki 3, Wyralski 45, 80)