Szczypiorniak się nie szczypał [ZDJĘCIA]

2021-10-25 11:12:20(ost. akt: 2021-10-24 23:47:49)

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA RĘCZNA\\\ W I lidze Szczypiorniak Olsztyn odniósł czwarte, a KPR Elbląg pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.
* Szczypiorniak Olsztyn - SMS Kwidzyn 33:32 (20:16)
SZCZYPIORNIAK: Pikura, Masłowski - Jurewicz 6, Lewandowski, Bądzelewski, Mosiewicz 9, Golks 12, Zaborowski 1, Warmiński, Ostrówka 3, Dzido 2

Drużyna Konstantego Targońskiego bardzo szybko objęła prowadzenie i pewnie zdobywała bramkę za bramkę. Do przerwy prowadzili 20:16. Po zmianie stron beniaminek I ligi spokojnie kontrolował spotkanie, ale pod koniec meczu Szczypiorniak zaczął grać coraz słabiej i niewiele brakowało, żeby zwycięstwo uciekło w ostatnich minutach. Ostatecznie komplet punktów został w Olsztynie.
- Dzięki takim meczom będziemy mieli więcej kibiców - mówi po spotkaniu Konstanty Targoński. - Bo emocje były do samego końca. Kibicom to się podoba, ale mnie trochę mniej. Mogliśmy to szybciej skończyć, bo mieliśmy sporo akcji sam na sam. Rywale postawili ciężkie warunki w obronie. SMS także jest w górnej części tabeli, więc zwycięstwo bardzo nas cieszy.

* KPR Elbląg - Sparta Oborniki 25:19 (11:10)
KPR: Jaworski, Plak — Latarski 5, Muracki 4, Peret 3, Sowiński,Nowakowski 5, Załuski 2, Sparzak 6, Robak, Bartkowski, Heyda, Solecki, SucharskiTatar, Reseman, kary: 6 min

W Elblągu spotkały się dwa zespoły, które do tej pory jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa. Do przerwy był więc to bardzo wyrównany pojedynek, jednak drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli elblążanie, którzy po kwadransie wygrywali już 18:13. Duża w tym była zasługa bardzo dobrze broniącego Dominika Jaworskiego, który aż pięciokrotnie wychodził z opresji w sytuacjach sam na sam z rywalami. Po dwóch kolejnych golach z rzędu Adama Nowakowskiego w 50. min było 21:14 dla gospodarzy i takiej przewagi już nie można było roztrwonić.
Po ostatnim gwizdku sędziego trener Damian Malandy powiedział: - To był twardy mecz walki, z którego wyszliśmy zwycięsko. W drugiej połowie zagraliśmy z większym spokojem i to była droga do sukcesu.
* Pozostałe wyniki: Tytani Wejherowo - KPR Gryfino 33:29 (17:18), USAR Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 41:35 (21:20), Gwardia Koszalin - Mazur Sierpc 28:23 (15:13), Sokół Kościerzyna — SMS ZPRP II Kwidzyn 38:27 (16:15).