W Jezioranach Huragan nie zaatakował

2021-10-25 10:01:22(ost. akt: 2021-10-24 21:02:44)

KOSZYKÓWKA\\\ KKS Olsztyn znowu wygrał w Jezioranach, dzięki czemu jest w czołówce I ligi.
* KKS Akapit Olsztyn - Huragan Wołomin 89:67 (25:14, 19:22, 25:12, 20:19)
KKS: Chełchowska 10, Wawrzyniak 9, Giżyńska 15, Woźniak 14, Sztąberska 19, Przeradzka, Sobotka 10, Pałasz 2, Daliga 10, Kitkowska, Birkos, Olechnowicz

W pierwszej kwarcie KKS pokazał rywalkom, że będzie im ciężko wywieźć punkty z małej miejscowości na Warmii. Olsztynianki szybko objęły prowadzenie 17:6, ale w pewnym momencie coś się zacięło, jednak niemoc trwała bardzo krótko i pierwszą kwartę olsztyńskie zawodniczki wygrały 11 punktami.
W drugiej było nieco słabiej, bo więcej punktów rzuciły rywalki, ale KKS utrzymał prowadzenie. Po przerwie olsztynianki znowu wrzuciły wyższy bieg, dzięki czemu przed ostatnią kwartą wygrywały 69:48. W efekcie tym razem udało się uniknąć nerwowej końcówki.
- Pomalutku zwiększyliśmy przewagę - komentuje trener Tomasz Sztąberski. - Cieszę się, że potrafiliśmy wyeliminować obwód rywala, który wcześniej rzucał po 8-10 trójek w meczu. Nie udało nam się jednak wyeliminować Natalii Panufnik, która do przerwy miała aż 19 zbiórek. Dużo lepiej było po przerwie - agresywna obrona na połowie przeciwnika i przechwyty zadecydowały o wygranej. Poza tym mieliśmy niezłą skuteczność rzutów za trzy punkty.
Za tydzień KKS jedzie do Płocka na mecz z Mon-Polem.
* Inne wyniki 4. kolejki: AZS Politechnika Gdańsk - Iodica TopMarket MKS Pruszków 42:61, AZS UMCS II Lublin - GTK II Gdynia 65:21, Grot F&F Automatyka Pabianice - SMS PZKosz Łomianki 60:38, AZS Uniwersytet Gdański - Basket SMS Aleksandrów Łódzki 59:47, AZS Uniwersytet Warszawski - Mon-Pol Płock 64:80.