Ale numer z tym Aluronem! [ZDJĘCIA]

2021-10-24 20:16:17(ost. akt: 2021-10-24 20:20:48)
Radość olsztyńskich siatkarzy

Autor zdjęcia: Mateusz Lewandowski

SIATKÓWKA\\\ W 4. kolejce PlusLigi Indykpol AZS niespodziewanie i na dodatek bez większych kłopotów wygrał z Zawierciem.
* Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (18, 20, 23)
INDYKPOL AZS: Firlej (1), Andringa (6), DeFalco (18), Averill (6), Poręba (7), Butryn (18), Gruszczyński (libero) oraz Król, Jakubiszak i Salehi (3)
MVP: Butryn

Pierwszy set to znakomita gra olsztynian i momentami bezradni goście, w efekcie Indykpol AZS wygrał do 18. W drugiej partii było już znacznie równiej, ale przy stanie 20:18 na zagrywkę wszedł DeFalco, który zaliczył dwa kolejne asy, wybijając Aluronowi zwycięstwo z głowy.
Oprócz Amerykanina bardzo dobrze spisywał się Poręba (sześć punktów w siedmiu atakach), a swoje trzy grosze dokładał też Butryn, ale w trzecim secie goście odskoczyli na trzy punkty (17:14). Indykpol AZS błyskawicznie odrobił dwa oczka, a mogło być jeszcze lepiej, lecz olsztynianie zmarnowali okazję do kontry. Jednak po chwili i ataku Butryna straty zostały odrobione (18:18), a w następnej akcji Averill oraz Butryn zablokowali Conte i zrobiło się 19:18 dla gospodarzy. Potem przypomniał o sobie Irańczyk Salehi, który wszedł z ławki rezerwowych i zdobył dwa ważne punkty, ale goście zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 23:23. Jednak końcówka należała do Indykpolu AZS, a w głównej roli dwukrotnie wystąpił DeFalco, dzięki czemu olsztynianie wygrali bez straty seta

* Inne wyniki: Politechnika Lublin - GKS Katowice 3:0 (19, 24, 22), Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:1 (19, -20, 29, 24), Stal Nysa - Resovia Rzeszów 1:3 (-21, 17, -21, -18), Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:1 (18, 20, -17, 18), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 3:2 (-25, 18, -14, 18, 9), mecz poniedziałkowy: Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki (20.30).