Stomil liczył na punkty i... się przeliczył

2021-10-21 20:42:23(ost. akt: 2021-10-22 23:25:52)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ W zaległym meczu I ligi Stomil Olsztyn bardzo liczył na trzy punkty, tymczasem na swoim stadionie przegrał z Podbeskidziem.
* Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (2:3)
0:1, 0:2 - Biliński (4, 9), 0:3 - Merebaszwili (23), 1:3 - Moneta (26), 2:3 - Żwir (35), 2:4 - Bieroński (66); czerwona kartka: Żwir (75, Stomil, za faul taktyczny)

STOMIL: Syldatk (31 Smug) - Szabaciuk (65 Wójcik), Tecław, Dampc, Straus - Żwir, Spychała (84 Mysiorski), Reiman, Fundambu (66 Zych), Moneta (84 Pyrdoł) - Mikita

Trener Adrian Stawski uznał, że zwycięskiego składu się nie zmienia, więc na boisko wybiegła identyczna jedenastka jak podczas poniedziałkowego pojedynku z GKS Tychy.
Niestety, mecz już identycznego przebiegu nie miał, bowiem po 23 minutach zapowiadało się na prawdziwym pogrom Stomilu, bo goście - strzelając trzy gole - praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo. Duża w tym była "zasługa" Syldatka, który popełnił błędy przy drugim i trzecim golu, w efekcie bardzo szybko zastąpił go Smug.
A że jednocześnie bramki zdobyli Moneta i Żwir, więc pojawiła się nadzieja na odwrócenie losów meczu. Tym bardziej że do przerwy Stomil miał jeszcze dwie okazje bramkowe.
Niestety, w 66. min goście po raz czwarty trafili do siatki, a dziewięć minut później Żwir zobaczył czerwoną kartkę i było po meczu.

14. kolejka
Piątek: Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0
Sobota: Arka Gdynia - Resovia (15), Górnik Polkowice - Korona Kielce (12:40), GKS Katowice - Puszcza Niepołomice (18), GKS Tychy - Skra Częstochowa (20:30)
Niedziela: Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała (12:40), Odra Opole - GKS Jastrzębie (15), Widzew Łódź - ŁKS Łódź (18)
Poniedziałek: Stomil - Sandecja Nowy Sącz (18).