Ciężki mecz w Rzeszowie

2021-10-22 13:00:00(ost. akt: 2021-10-22 08:55:56)
Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo)

Autor zdjęcia: superliga.com.pl

TENIS STOŁOWY\\\ W swoim ósmym meczu rozegranym w ciągu 15 dni (!) tenisiści stołowi Dekorglassu pokonali w Rzeszowie przemeblowaną ekipę Politechniki, choć zabrali do Działdowa nie trzy, ale „tylko” dwa punkty.
* Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dekorglass Działdowo 2:3
Miłosz Sawczak – Jakub Dyjas 0:3 (-2, -3, -7)
Michaił Paikow – Liao Cheng-Ting 3:2 (8, -6, 6, -6, 7)
Patryk Dziuba – Patryk Chojnowski 3:2 (11, 5, -6, -5, 5)
Paikow – Dyjas 0:2 (-6, -6)
Sawczak/Dziuba – Cheng-Ting/Chojnowski 1:2 (-7, 10, -4)

W rozegranym awansem spotkaniu na Podkarpaciu na wysokości zadania stanął, jak zwykle – niepokonany w singlu w tym sezonie – Jakub Dyjas (bilans 16-0!), który ograł zarówno 16-letniego Miłosza Sawczaka, jak i równo dwa razy starszego Rosjanina Michaiła Paikowa. Niestety, pomiędzy tymi dwoma pojedynkami, singlowe porażki ponieśli – po pięciosetowych bojach – zarówno Tajwańczyk Liao Chen-Ting, jak i Patryk Chojnowski, który dość niespodziewanie uległ 18-letniemu Patrykowi Dziubie (mimo że piątego seta zaczął od prowadzenia 3:0). O tym, kto wygra całe spotkanie, musiała więc zadecydować gra podwójna, w której Liao i Chojnowski wygrali z rzeszowianami 2:1. Decydującego seta rozpoczęli od wyniku 6:0 i już nie zmarnowali takiej zaliczki.
Przypomnijmy, że wtorkowo-środowa sesja wyjazdowa do Zamościa (3:0 z Akademią Zamojską) oraz Rzeszowa pierwotnie miała być rozegrana 29 i 31 października, jednak przyspieszono ją w związku z nadchodzącym wyjazdem Jakuba Dyjasa na turniej WTT Contender w Tunezji (będący etapem przygotowań do listopadowych mistrzostw świata w Houston).
Dekorglassowi pozostały do rozegrania w tej rundzie jeszcze trzy mecze; w najbliższym z nich, zaplanowanym na 10... grudnia, drużyna trenera Michała Dziubańskiego zmierzy się na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz.