Trzy bramki Wioletty

2021-10-12 10:40:16(ost. akt: 2021-10-12 10:42:13)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Pierwszoligowe piłkarki Stomilanek wygrały na wyjeździe ze Skrą, a hat-tricka w Częstochowie zapisała na swoim koncie Wioletta Tkaczyk. Oto, jak ten mecz opisano w mediach społecznościowych drużyny z Olsztyna.
* Skra Ladies Częstochowa – Stomilanki Olsztyn 1:3 (0:1)
0:1, 0:2, 0:3 – Tkaczyk (3, 47, 66), 1:3 – Matusiak (80)
STOMILANKI: Patrycja Krajewska – Paula Krech, Gabriela Kędzia, Oliwia Silny, Kristina Siwakowa, Jaime Maria Turrentine, Wiktoria Lewandowska, Kamila Osajkowska, Wioletta Tkaczyk (80 Daria Waszczuk), Adrianna Rosiak (80 Paula Zawistowska), Katarzyna Kałużna

„Pewnym zwycięstwem zakończył się mecz 1. ligi w Częstochowie. Nasz zespół przeważał przez zdecydowaną większość tego spotkania, a zespół gospodyń skupił się na obronie przez cały mecz, próbując wyprowadzać groźne kontry i zagrozić nam stałymi fragmentami gry. Już po 3 minutach od rozpoczęcia gry nasz zespół wyszedł na prowadzenie za sprawą Wioletty Tkaczyk. Piłkę w pole karne wrzuciła Paula Krech, strzał Adrianny Rosiak obroniła bramkarka Skry, jednak Wioletta Tkaczyk dobiła piłkę i w Częstochowie mieliśmy już 1:0 dla naszego zespołu. W 12. min z boiska wyrzucona została bramkarka Skry Kamila Szulc, która wybiegając poza pole karne, sfaulowała wychodzącą na czystą pozycję Adriannę Rosiak, za co ujrzała czerwoną kartkę! Po pierwszej połowie zdecydowana przewaga Stomilanek.
W drugiej połowie już w 47. minucie spotkania nasze zawodniczki prowadziły 2:0. Po zagraniu z lewej strony boiska, piłkę ponownie w bramce Skry umieściła Wioletta Tkaczyk. Przez kolejne minuty Stomilanki spokojnie rozgrywały akcje ofensywne i starały się tworzyć groźne akcje podbramkowe, żeby podwyższyć wynik spotkania. W 66. minucie trzeci gol dla naszego zespołu: podanie Katarzyny Kałużnej, zagranie z pierwszej piłki Adrianny Rosiak i sam na sam wychodzi Wioletta Tkaczyk, która zdobywa w tym meczu trzecią bramkę.
Zespół Skry, po jednym z kilku rzutów rożnych w tym meczu, zdobywa bramkę honorową, którą w 81. min strzeliła Justyna Matusiak. Wszystkie bramki dla „One Team Stomilanki” w tym meczu zdobyła Wioletta Tkaczyk, która nominalnie gra jako ofensywna środkowa pomocniczka, jednak trener Dariusz Maleszewski w tym spotkaniu zmienił system gry i przesunął ją do pierwszej linii. Trafił w dziesiątkę. Stomilanki tym zwycięstwem znów udowodniły, że będą grać o czołowe miejsca w 1. lidze”.

Następne spotkania o punkty zostaną rozegrane dopiero w ostatni weekend października, a Stomilanki podejmą wówczas Ząbkovię Ząbki (31 października, g. 12:30).

* Inne mecze 8. kolejki: Rolnik B. Głogówek – Pogoń Tczew 2:10, Resovia Rzeszów – Sportowa Czwórka Radom 3:1, Polonia Środa Wielkopolska – UKS SMS II Łódź 4:0. Spotkania Ząbkovia – ROW Rybnik oraz Trójka Staszkówka/Jelna – SWD Wodzisław Śląski przełożono, odpowiednio, na 27 października i 10 listopada.