Olsztynianki stolicy nie zdobyły

2021-10-10 20:21:05(ost. akt: 2021-10-10 20:21:34)
Joanna Chełchowska (KKS)

KOSZYKÓWKA\\\ W 2. kolejce I ligi kobiet KKS Agapit Olsztyn przegrał z AZS UW Warszawa.
* AZS UW Warszawa - KKS Agapit Olsztyn 60:53 (12:8, 16:18, 19:11, 13:16)
KKS: Chełchowska 3, Wawrzyniak 13, Giżyńska 17, Woźniak 10, Sztąberska, N. Żukowska 7, Pałasz 1, Daliga 2, Birkos

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Ksenia Woźniak, ale było to pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie olsztyńskiego zespołu. Inna sprawa, że w pierwszej kwarcie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością, bo w sumie rzuciły raptem 20 punktów! Skuteczność KKS w tym czasie wyniosła... 16 procent.
W drugiej kwarcie podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego grały już lepiej, ale nie zdołały odrobić strat z pierwszej kwarty. Jednak na przerwę zeszły z jedynie dwupunktową stratą, więc wynik był sprawą otwartą. Niestety, trzecia kwarta należała do AZS UW, który odskoczył na 10 oczek. A że w ostatniej części meczu olsztynianki odrobiły jedynie trzy punkty, więc ze zwycięstwa cieszyły się warszawianki.
W 3. kolejce KKS podejmie w Jezioranach AZS Politechnika Gdańsk.
* Inne wyniki 2. kolejki: AZS Politechnika Gdańsk - SMS PZKosz Łomianki 81:52, Grot F&F Automatyka Pabianice - AZS Uniwersytet Gdański 66:59, Mon-Pol Płock - Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:64, AZS UMCS II Lublin - Huragan Wołomin 76:34, Sokołów Podlaski - GTK II Gdynia 79:34.