Dwie nieudane wyprawy z Krakowa

2021-10-10 20:00:00(ost. akt: 2021-10-10 20:18:37)
51. minuta meczu w Elblągu: Piotr Kurbiel zdobywa zwycięską bramkę dla Olimpii

II LIGA PIŁKARSKA\\\ Po raz pierwszy zwycięstwa odniosły oba zespoły z naszego województwa. Tak się złożyło, że ich rywalami były kluby z Krakowa: w Ostródzie Sokół pokonał Hutnika, natomiast w Elblągu Olimpia odprawiła z kwitkiem Garbarnię.
* Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 (1:1)
0:1 - Świątek (15), 1:1, 2:1 - Rugowski (43, 54)
SOKÓŁ: Staniszewski - Żyznowski, Klimek, Bondarenko, Dymerski (46 Kurowski) - Skórecki (89 Stępień), Flak, Dzięcioł, Michalski (63 Lías), Słupski (79 Sobolewski) - Rugowski

Piłkarze Hutnika (wspierani na trybunach m.in. przez zaprzyjaźnionych kibiców Stomilu) wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Świątka, który wykończył szybką kontrę. Jednak Sokół jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania - Patryk Skórecki posłał kapitalną piłkę w kierunku Sebastiana Rugowskiego, który wbiegł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki. Ten sam zawodnik w 54. min zdobył zwycięskiego gola - tym razem po podaniu Jakuba Żyznowskiego.
- Długo wyczekiwane, ale zasłużone zwycięstwo - mówił po meczu Hubert Błaszczak, trener Sokoła. - Punkty należały się nam już dużo wcześniej, ale szczęście dopisało nam dopiero teraz. Rugowski w końcu zachował się jak rasowy napastnik, dając nam jakość z przodu. Co prawda na początku nie graliśmy dobrze, że potem było już znacznie lepiej.

* Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
1:0 - Kurbiel (51)
OLIMPIA: Dudek - Piekarski, Czarny, Wenger, Sarnowski, Krasa, Kałahur, Senkevich, Kurbiel (87 Danowski), Winsztal (24 Krawczun), Stanisławski (82 Bawolik)

Trener gospodarzy Tomasz Grzegorczyk od początku zdecydował się grać trzema napastnikami (Szymon Stanisławski, Piotr Kurbiel i Patryk Winsztal). Jednak ta taktyka nie zdała egzaminu, ponieważ w drugiej linii brakowało zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie.
Dlatego już w 24. min elbląski szkoleniowiec postanowił wrócić do gry z dwoma napastnikami, wycofując Winsztala, w jego miejsce wprowadzając pomocnika Huberta Krawczuna. Od tego momentu gra gospodarzy stała się płynniejsza, a ich ataki groźniejsze, jednak do przerwy gole nie padły.
Dopiero po przerwie podopieczni Grzegorczyka otworzyli wynik - w 51. min Stanisławski obsłużył prostopadłym podaniem Kurbiela, ten wpadł w pole karne gości i płaskim strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Od tej pory trwała wymiana ciosów, kilka razy musiał interweniować Mateusz Dudek, ale ostatecznie elblążanie dowieźli skromne zwycięstwo do końca.
* Pozostałe wyniki 12. kolejki: Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów 5:0 (1:0), KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin 0:0, Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 5:0 (2:0), Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 4:3 (2:1), Pogoń Grodzisk Maz. - Lech II Poznań (przełożony 20.10), Radunia Stężyca - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)