Jeziorak zatopił rezerwy Grudziądza

2021-10-05 16:00:00(ost. akt: 2021-10-05 15:22:21)
Szczypiorniści Jezioraka po zwycięskim meczu z MKS II. Pierwszy z lewej trener Marek Woronowicz

Autor zdjęcia: facebook.pl

Trzecia kolejka II ligi piłkarzy ręcznych była popisem Jezioraka Iława, który wygrał z rezerwami MKS Grudziądz... 49:17, tracąc do przerwy cztery bramki!
* Jeziorak Iława – MKS II Grudziądz 49:17 (22:4)
JEZIORAK: Grzegorz Dudek, Michał Pająk – Jan Dembowski 2, Jakub Jaworski 8, Tomasz Zembrzycki 2, Igor Rasztęborski, Mateusz Trautsolt 1, Kacper Werra, Bartosz Prietz 9, Karol Cichocki 12, Filip Szczawiński 5, Patryk Żurawski 1, Patryk Dembowski 2, Jakub Minder 1, Dawid Jadanowski 6, Krzysztof Szajkowski

Drużyna trenera Marka Woronowicza potwierdziła, że – po solidnych wzmocnieniach w przerwie letniej (głównie „zaciąg” kwidzynsko-brodnicki) – absolutnie nie zamierza kręcić się w tym sezonie w ogonie tabeli. Pozyskanie takich zawodników, jak ograni w wyższych ligach Karol Cichocki (12 bramek w ostatnim meczu) czy Bartosz Prietz (9), pozwoliło iławianom wskoczyć na wyższy poziom, o czym boleśnie przekonały się rezerwy MKS Grudziądz. Jeziorak rzucił rywalom prawie pół setki bramek, sam nie stracił nawet dwudziestu i... czeka na mocniejszego rywala.

* Pogoń Handball Szczecin – BSMS Bartoszyce 31:21 (16:10)
BSMS: Korneliusz Lewoń, Marcin Pałachowski – Kacper Habiński 1, Paweł Dziakiewicz 1, Cezary Lasota 2, Dominik Pałasz 9, Szymon Janowicz, Maciej Gryczka, Kamil Sokólski, Łukasz Jurewicz, Maciej Trebliński 1, Piotr Petrykowski, Filip Tokarz 3, Damian Dyszkowski, Tymoteusz Borysiuk 4

Bartoszycki beniaminek trzymał się w Szczecinie mniej więcej do 20. minuty. W 6. min było 3:3, w 10. min Pogoń prowadziła tylko 10:8, ale ostatnie minuty przed przerwą należały już zdecydowanie do gospodarzy, którzy odjechali z wynikiem na 16:10. W drugiej połowie powiększyli jeszcze przewagę i już do końca meczu nie wypuścili inicjatywy z rąk.

* MKS Handball Czersk – Szczypiorniak II Olsztyn 29:18 (18:11)
SZCZYPIORNIAK II: Fabian Masłowski, Szymon Konarzewski – Jan Kamiński, Eryk Kulas 2, Dominik Ziejewski 2, Marcin Bajko, Mateusz Trawiński 1, Jakub Bądzelewski 3, Jakub Góralski 1, Hubert Kaczmarek 1, Oliwier Ptak 1, Krystian Strączek 4, Krystian Jezierski, Piotr Fabisiak 3

W najbliższą niedzielę zostaną rozegrane podwójne derby województwa: Szczypiorniak II podejmie Jedynkę Morąg (g. 15), a BSMS Bartoszyce zagra u siebie z Jeziorakiem (16).

* Inne mecze 3. kolejki: Sambor Latocha Agropom Tczew – AZS UKW Bydgoszcz 34:29 (17:15), Autoinvest Wybrzeże II Gdańsk – AZS Fahrenheit Gdańsk 30:34 (15:19), pauzował UKS Jedynka Kodo Morąg.