Pechowa porażka Stomilu na Śląsku

2021-10-03 20:00:00(ost. akt: 2021-10-03 20:07:05)
Radość olsztynian po zdobyciu bramki

I LIGA PIŁKARSKA\\\ W Katowicach spotkały się dwa zespoły marzące o wyrwaniu się ze strefy spadkowej, chociaż ambicje gospodarzy są znacznie większe, bowiem marzą nawet o powrocie do Ekstraklasy. Ostatecznie w Katowicach Stomil przegrał...
* GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
1:0 - Pavlas (48), 1:1 - Zych (70), 2:1 - Jaroszek (90+7)

Wyjazd „Dumy Warmii” na Śląsk miał olbrzymi wpływ na kształt ligowych dołów. Porażka oznaczała zakopanie się w strefie spadkowej, natomiast wygrana (ale wysoka) mogła dać awans nawet na 12. miejsce.
Pierwsza połowa nie była emocjonującym widowiskiem. Optyczną przewagę miał Stomil, który grał bezbłędnie w obronie i czyhał na kontry.

Niestety, tuż po przerwie gospodarze dość szczęśliwie objęli prowadzenie. Szczęśliwie, bo Pavlas chciał dośrodkować w pole karne, ale piłka mu zeszła i… wpadła do bramki.
Chwilę później trener Stawski zdjął Pyrdoła, którego zastąpił Patryk Zych. No i był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bowiem w 70. min to właśnie Zych strzałem głową skutecznie wykończył dośrodkowanie Jakuba Tecława.

Kilka minut później gospodarze znowu trafili do siatki, ale dzięki VAR-owi sędzia dostrzegł, że jeden z katowiczan był na spalonym.
Ale co się odwlecze... W doliczonym czasie GKS po raz kolejny zdobył gola, a że tym razem powodów do interwencji sędziego nie było, więc po chwili gospodarze cieszyli się z trzech punktów.

Za tydzień Stomil miał zagrać u siebie z Podbeskidziem, ale mecz został przełożony ze względu na powołanie Bąkowskiego do reprezentacji Polski U-19. Najprawdopodobniej więc Stomil w piątek zagra sparing z Lechią Gdańsk.

* Inne wyniki 11. kolejki: Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź 0:1 (Nowak 32; w 90. min Tomczyk z Widzewa nie wykorzystał rzutu karnego), Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2 (Błanik 30, Łukowski 62 - Lebedyński 32, der Heijden 46), ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (Sobczak 78 k), Resovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (Kasprzak 37), Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (Garcia 28, Dominguez 43, 82, Chuca 85 - Gach 7, Rodríguez 90), GKS Tychy - Odra Opole 2:1 (Grzeszczyk 22, 83 k - Marzec 54), Górnik Polkowice - Skra Częstochowa 0:0; poniedziałek: GKS 1962 Jastrzębie - Arka Gdynia (18).