Na pocieszenie Polacy z brązem

2021-09-19 20:11:47(ost. akt: 2021-09-19 23:21:10)
Polacy zakończyli mistrzostwa pewnym zwycięstwem i z brązowym medalem, dając swoim kibicom trochę radości

Autor zdjęcia: eurovolley.cev.eu

W niedzielnym pojedynku dwóch przegranych z sobotnich półfinałów mistrzostw Europy bardziej zmotywowani do walki o brąz okazali się polscy siatkarze. Biało-Czerwoni w trzech setach ograli broniących tytułu Serbów i zakończyli mistrzostwa na trzecim miejscu. Złoto zdobyli Włosi.
* Polska – Serbia 3:0 (22, 16, 22)
POLSKA
: Drzyzga (3), Kubiak (4), Kochanowski (9), Kurek (11), Leon (14), Bieniek (2), Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Nowakowski (7), Kaczmarek (3), Łomacz, Fornal
SERBIA: Jovović, Kovacević (6), Podrascanin (5), Atanasijević (9), Ivović (10), Lisinac (2), Peković (libero) oraz Majstorović (libero), Petrić, Krsmanović (4), Luburić (3), Todorović

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tym efektownym zwycięstwem w katowickim Spodku z posadą selekcjonera polskiej reprezentacji pożegnał się Belg Vital Heynen. Zdobywając trzecie miejsce w europejskim czempionacie, Polacy powtórzyli swój wynik z 2019 roku, kiedy to też ulegli w półfinale 1:3 Słowenii, żeby w walce o brąz odprawić rywala w trzech setach. Dwa lata temu bez medalu ME zostali Francuzi...

W porywającym finale nieco lepsi okazali się natomiast rewelacyjni Włosi, którzy wygrali z pogromcami Polaków, Słoweńcami 3:2 (-22, 20, -20, 20, 11).

>>> W rozgrywanych równolegle mistrzostwach Azji triumfowali Irańczycy, m.in. z Meisamem Salehim, nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn, w składzie. W niedzielnym finale Iran pokonał gospodarza turnieju Japonię 3:0 (25, 22, 29), a Salehi zakończył spotkanie z dorobkiem 12 punktów.