Indykpol AZS wygrał i zajął trzecie miejsce

2021-09-18 19:30:12(ost. akt: 2021-09-18 19:48:23)
Olsztynianie opuścili Suwałki połowicznie zadowoleni: po porażce z Treflem, pokonali rywali ze Lwowa

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

W meczu o trzecie miejsce w XII Memoriale Józefa Gajewskiego siatkarze Indykpolu AZS pewnie pokonali w Suwałkach drużynę Barkom Każany Lwów. Za tydzień olsztynian czeka jeszcze turniej w Nowym Dworze Maz., a za dwa ruszają już rozgrywki PlusLigi.
* Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Każany Lwów 3:1 (17, 23, -18, 22)
INDYKPOL AZS
: Firlej (1 pkt), Janiszewski (13), Averill (4), Butryn (24), Defalco (17), Jakubiszak (6), Gruszczyński (libero) oraz Król, Jankiewicz, Siwczyk, Ciunajtis (libero)

Olsztynianie sobotnim zwycięstwem nad ekipą ze Lwowa choć częściowo zatarli kiepskie wrażenie po przegranej z poprzedniego dnia w półfinale Memoriału Gajewskiego z gdańskim Treflem (0:3).

W następny weekend Indykpol AZS rozegra swoje ostatnie sparingi przed startem nowego sezonu PlusLigi. Drużyna trenera Marco Bonitty weźmie udział w turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie poza olsztynianami zagrają też Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i niemiecki SWD Powervolleys Dueren. A już 2 października – spotkaniem z Resovią w Iławie (godz. 14.45) – Indykpol AZS zainauguruje rozgrywki ekstraklasy.

W finale memoriału w Suwałkach gospodarz imprezy Ślepsk pokonał Trefla 3:2 (-24, 18, -23, 30, 11),