Mistrzowie Europy są z Olsztyna

2021-09-09 10:04:23(ost. akt: 2021-09-09 10:10:58)
Adam Głogowski i Maciej Krusiec

Autor zdjęcia: Nauticus

ŻEGLARSTWO\\\ Adam Głogowski i Maciej Krusiec (Nauticus YC Olsztyn) zostali mistrzami Europy juniorów w klasie 49er. Zawody odbyły się w czeskim Lipnie.
Generalnie rywalizację w klasie 49er zdominowali reprezentanci Polski, bowiem brązowy medal zdobyli Tytus Butowski i Łukasz Machowski (Dwójka Warszawa). Srebro zdobyli Norwegowie.
Natomiast w klasie 49erFX w czołowej dziesiątce uplasowały się aż trzy polskie załogi. Na piątym miejscu regaty zakończyliPatryk Kosmalski (Chojnicki Klub Żeglarski) i Marcel Montrymowicz (Olsztyński Klub Żeglarski), na ósmym miejscu sklasyfikowana została załoga Marcelina Korszon i Zuzanna Mróz (Nauticus YC Olsztyn), a na dziewiątej pozycji rywalizację ukończyły Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa).