Trzecie miejsce Warmii

2021-09-04 21:40:35(ost. akt: 2021-09-04 21:54:19)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Warmia Energa Olsztyn zajęła trzecie miejsce w turnieju o puchar prezesa USAR Kwidzyn.
W turnieju oprócz pierwszoligowych gospodarzy zagrało trzech przedstawicieli Ligi Centralnej (drugi poziom rozgrywek w Polsce): Warmia Energa Olsztyn, Nielba Wągrowiec i MKS Grudziądz.

W półfinałach USAR przegrał z Nielbą 26:27, a Warmia Energa z MKS Grudziądz 26:28.

Początek meczu nie zapowiadał porażki olsztynian, którzy w 10. minucie prowadzili 6:3, a po 20 minutach 12:8. Niestety, fatalnie rozegrali końcówkę pierwszej połowy, bo stracili pięć bramek z rzędu.
Po przerwie wynik oscylował wokół remisu, w końcówce było 26:26 i piłkę mieli warmiacy. Niestety, akcji nie zakończyli celnym rzutem, co wykorzystali rywale.

W efekcie olsztynianie zagrali z USAR-em o trzecie miejsce. Był to jednak mecz bez historii, bo Warmia dominowała na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

* USAR Kwidzyn – Warmia Energa Olsztyn 17:25 (6:12)
W finale Nielba wygrała 20:17 z MKS Grudziądz.