Warmiacy zdobyli Wągrowiec

2021-04-25 21:21:26(ost. akt: 2021-04-27 18:10:59)
Warmiacy zaraz po zwycięskim meczu z Nielbą Wągrowiec

Autor zdjęcia: facebook.pl

Nie lada huśtawkę nastrojów fundują kibicom pierwszoligowi piłkarze ręczni Warmii Energi, którzy po wpadce w Kościerzynie (przegrana z niżej notowanym Sokołem) znów potwierdzili, że dużo lepiej czują się w starciach z mocnymi rywalami. Tym razem olsztynianie wygrali w Wągrowcu.
* Nielba Wągrowiec – Warmia Energa Olsztyn 23:24 (10:10)
WARMIA ENERGA
: Makowski, Matusiak – Starzec 2, Didyk 1, Konkel 2, Kopyciński, Chełmiński 10, Golks, Zemełka 3, Klapka 1, Gruszczyński 4, Dzido, Malewski 1; kary: 12 min
Dla Nielby najwięcej bramek: Hoffmann 6, Gregor, Widziński – po 5; kary: 14 min; czerwone kartki: Skrzypczak (34), Witkowski (54, obie z gradacji kar)

O wygraną na terenie Nielby nigdy nie jest łatwo, ale ta ostatnia jest tym cenniejsza, że olsztynianie nadal utrzymują się w grze o mistrzostwo I ligi (grupa A). Czego nie można powiedzieć o sobotnich rywalach Warmii Energi...
Goście wiedząc, że nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów, świetnie wytrzymnali presję i po kwadransie gry prowadzili na gorącym terenie 7:3. Kolejne minuty pokazały jednak, że Nielba wcale nie zamierza statystować i w efekcie oba zespoły schodziły na przerwę w tym samym punkcie, co przed pierwszym gwizdkiem sędziego (10:10).
W drugiej połowie nadal trwał zacięty bój o każdy metr boiska, tyle że to zwykle warmiacy byli o te pół kroku z przodu. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy w 58. min Nielba wreszcie dopięła swego i wyszła na prowadzenie 23:22. Jak się okazało, więcej bramek gospodarze już nie zdobyli, a w samej końcówce Warmia znów pokazała charakter, wychodząc z tych opresji. W głównej roli wystąpił Adrian Chełmiński, który w 59. min strzelił bramkę na wagę remisu, a tuż przed końcem wykorzystał rzut karny na 24:23! Było to jego 10. trafienie w tym spotkaniu.

* Gwardia Koszalin – KPR Elbląg 37:30 (15:16)
KPR
: Jaworski, Szupyk – Budzich 2, Muracki 6, Stępień 7, Karczewski 1, Nowakowski 4, Sparzak, Robak, Solecki, Sucharski 1, Chyła 4, Nowak 3, Heyda 1, Peret 1; kary: 6 min
Dla Gwardii najwięcej bramek: Szcześniak 9, Kruczkou 7, Kiciński 5; kary: 6 min

Trzecią z rzędu porażkę ponieśli piłkarze ręczni KPR, którzy tym razem wrócili bez punktów z Koszalina. Dość niespodziewanie aż do 52. min trwał jednak wyrównany bój - gospodarze wygrywali wóczas tylko 29:28. Końcówka należała jednak do Gwardii, która zdobyła siedem bramek, sama straciła tylko dwie i ostatecznie wygrała 37:30.

W tygodniu obie nasze drużyny odrobią zaległości z 15. kolejki. I tak, w środę KPR podejmie w Elblągu SMS ZPRP Gdańsk (godz. 18), a w piątek Warmia Energa zagra na wyjeździe z SMS ZPRP Kwidzyn (17.30).

* Inne mecze 19. kolejki: Sokół Kościerzyna – SMS ZPRP Gdańsk 21:23 (10:11), MKS Grudziądz – Tytani Wejherowo 30:29 (16:11), GKS Żukowo – SMS ZPRP Kwidzyn 48:28 (25:15), pauzował USAR Kwidzyn.