Po 17 latach mistrzowski tytuł wrócił do Jastrzębia!

2021-04-18 19:53:49(ost. akt: 2021-04-18 20:05:27)

Autor zdjęcia: Piotr Samara/PLS

Sensacja w PlusLidze siatkarzy - w finale faworyzowana ZAKSA po raz drugi przegrała z Jastrzębskim Węglem, który tym samym został mistrzem Polski.
* Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (-22, 19, 25, 24)
Stan rywalizacji: 2-0

Pierwszy mecz finału PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1, więc przed niedzielnym rewanżem był o krok od końcowego sukcesu. Do pełni szczęścia potrzebował "tylko" jeszcze jednej wygranej.

Jednak ZAKSA, która przez fazę zasadniczą PlusLigi przeszła niczym burza, a w międzyczasie awansowała do finału Ligi Mistrzów, nie zamierzała składać broni. No i w pierwszym secie niedzielnego meczu kędzierzynianie dość łatwo wygrali do 22. Wydawało się, że mecz też wygrają, a wtedy decydujące spotkanie odbyłoby się w ich sali. Nic z tego, w trzech następnych setach triumfowali jastrzębianie, którzy tym samym po raz drugi w historii zostali mistrzami Polski. Warto przypomnieć, że 17 lat temu decydujący o tytule mecz wygrali w... olsztyńskiej Uranii.