Błękitni postawili się liderowi

2021-04-06 14:50:27(ost. akt: 2021-04-06 14:53:02)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W 22. kolejce forBET IV ligi trzy zespoły z czołówki potraciły punkty: lider z Giżycka zaledwie zremisował z Błękitnymi Orneta (13. miejsce), Polonia (3.) przegrała 1:4 z Mazurem (12.), a Motor (4.) na swoim stadionie nie dał rady Granicy (8.).
Z czołówki komplet punktów zdobyła jedynie Mrągowia, chociaż po pierwszej połowie przegrywała 0:1 z Pisą. Jednak po przerwie Mahamadou Bah zrobił trzy razy bach, w efekcie strata ekipy z Mrągowa do Mamr zmalała do trzech oczek.

* Zatoka Braniewo - Jeziorak Iława 1:1 (1:0)
1:0 - Wolak (3), 1:1 - Kwiatkowski (53)
Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Do przerwy, gospodarze grając z wiatrem, już w 3. min wyszli na prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu Marcina Chomki Łukasz Wolak z pola bramkowego skierował piłkę do siatki. W pierwszej części meczu braniewianie mieli jeszcze jedną sytuację na zmianę wyniku, ale Daniel Jastrzębski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Po przerwie role się odwróciły i w ciągłym ataku byli iławianie, którzy ze strzału Michała Kwiatkowskiego ostatecznie doprowadzili do wyrównania.

* Olimpia II Elbląg - Warmia Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 - Filipek (53)
Faworyzowany zespół gospodarzy, mający w składzie kilku zawodników z szerokiej kadry drugoligowego zespołu, tym razem musiał uznać wyższość Warmii. Elblążanie przez cały mecz byli w natarciu, ale zawodzili pod bramką gości. Z kolei przyjezdni nastawili się na grę z kontry i po jednej z nich grający trener Krzysztof Filipek wpisał się na listę strzelców. Goście byli blisko zdobycia drugiego gola, ale w 80. min po uderzeniu Pawła Wiśniewskiego piłka obiła słupek.

* Delfin Rybno - Błękitni Pasym 1:0 (1:0)
1:0 - Łątkowski (22)

* Stomil II Olsztyn - MKS Korsze 1:2 (0:1)
0:1 - Gąsiorowski (12), 0:2 - Lipowski (62), 1:2 - Puszkar (76)

* Mrągowia Mrągowo - Pisa Barczewo 3:1 (0:1)

0:1 - Nawrocki (34), 1:1, 2:1, 3:1 - Bah (56, 74, 88),

* Mamry Giżycko - Błękitni Orneta 1:1 (1:1)
0:1 - Kurywczak (19), 1:1 - Rutkowski (45+1)

* Motor Lubawa - Granica Kętrzyn 1:3 (0:1)
0:1, 0:2 - Dwulat (27, 54), 0:3 - Swacha-Sock (66), 1:3 - Sobolewski (69)

* Tęcza Biskupiec - Olimpia Olsztynek 4:0 (3:0)
1:0 - Karłowicz (2), 2:0 - Dzierbicki (16), 3:0 - Ocias (34), 4:0 - Chabera (59)

* Mazur Ełk - Polonia Lidzbark Warmiński 4:1 (2:0)
1:0 - Skalski (4), 2:0 - Rosiński (19), 3:0 - Dębek (67), 3:1 - Gurov (75), 4:1 - Lewandowski (88)