Wolny szybko sprawę załatwił

2021-04-06 15:00:00(ost. akt: 2021-04-06 14:46:36)
Szatnia Sokoła po zwycięskim meczu z Olimpią Elbląg

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

II LIGA PIŁKARSKA\\\ W tym roku Sokół dwukrotnie grał w Ostródzie i dwukrotnie zszedł z boiska pokonany (0:1 z Górnikiem i 0:2 z Olimpią Grudziądz), dopiero trzecia wizyta na swoim stadionie zakończyła się dla Sokoła zdobyciem trzech punktów.
* Sokół Ostróda – Olimpia Elbląg 2:1 (0:0)
1:0, 2:0 - Wolny (63, 77 k), 2:1 – Surdykowski (90+3)
SOKÓŁ: Niezgoda – Zimmer, Żwir, Mazurowski, Wicki, Turek (56 Kalinowski), Czajkowski (90 Soszyński), Mozler (46 Wolny), Gajda, Rugowski, Siemaszko (74 Zalewski)
OLIMPIA: Witan — Ressel, Wenger, Lewandowski, Sedlewski (77 Filipczyk), Kamiński (82 Bartlewski), Zyska (77 Waniek), Jabłoński (82 Sobiecki), Krasa, Poliński (77 Kordykiewicz), Surdykowski

Ogrywając Olimpię, piłkarze Sokoła sprawili swoim sympatykom świąteczny prezent. Tym razem piłkarze z Ostródy nie popełnili błędu z jesieni, kiedy w Elblągu prowadzili 3:1, by ostatecznie jedynie zremisować 3:3.
Jednak gdyby na trybunach byli kibice, to w pierwszej połowie by strasznie wynudzili. Goście „zaparkowali autobus” przed swoim polem karnym, a ostródzianie nie mogli go ani ominąć, ani przepchnąć. Elblążanie skupili się na destrukcji i przerywaniu akcji rywali, a mimo to w 27. min mogli objąć prowadzenie. Tak się jednak nie stało, bo Janusz Surdykowski przegrał pojedynek sam na sam z Błażejem Niezgodą. Z kolei siedem minut później przed szansą stanęli piłkarze Sokoła, bo za faul w polu karnym sędzia odgwizdał jedenastkę.

Piłkę na 11. metrze postawił Krzysztof Wicki i po chwili pewnie posłał ją do siatki. Radość gospodarzy była jednak bardzo krótka, bowiem arbiter bramki nie uznał, gdyż uznał, że przed strzałem zawodnik Sokoła na chwilę się zatrzymał.

Do przerwy goli zatem nie było, ale w drugiej połowie na boisku pojawił się Wolny, który - wbrew nazwisku - szybko zdobył dwa gole. Najlepszy snajper ostródzkiego zespołu najpierw wykorzystał podanie Michała Zimmera, a kilkanaście minut później skutecznie wykonał rzut karny. W doliczonym czasie elblążanie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, ale na więcej tego dnia już ich nie było stać.
* W 26. kolejce (10 kwietnia) Olimpia zagra w Krakowie z Hutnikiem (16), a Sokół w Stargardzie z Błękitnymi (13).
* Inne wyniki 25. kolejki: Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1), GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0), Hutnik Kraków - Znicz Pruszków 1:3 (1:1), Stal Rzeszów - Błękitni Stargard 2:2 (0:0), Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 1:3 (0:0), Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 1:2 (1:0), Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:3 (0:2), Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0).