Czech wrócił do Legii i "pozamiatał" w Lubinie

2021-03-21 19:30:18(ost. akt: 2021-03-21 19:43:59)

Autor zdjęcia: archiwum GO

W ostatnim meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Legia na wyjeździe wygrała 4:0 z Zagłębiem Lubin. Tomáš Pekhart zdobył hat-tricka w pierwszej połowie, a po przerwie dołożył kolejnego gola.
Po meczu w Lubinie Czech z 15 golami prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy. Drugi jest Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok, 10 goli), a na trzecim miejscu z 9 trafieniami są Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Flávio Paixão (Lechia).
Ostatnio Legia miała kłopoty ze zdobywaniem bramek, bo Czech był kontuzjowany, ale widać, że podczas przymusowej przerwy Pekhart nie stracił snajperskiego instynktu.
Warto przypomnieć, że ostatni raz cztery gole w meczu Ekstraklasy strzelił Adam Gyurcso - zrobił to 19 listopada 2016 roku w barwach Pogoni przeciwko Wiśle Kraków.

* Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:3 (Skóraś 12, Ishak 40 - Černych 2, Nastić 72, Wdowik 87)

* Piast Gliwice - Cracovia 2:0 (Świerczok 7, Steczyk 62)

* Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0 (Kucharczyk 69)

* Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:0

* Śląsk Wrocław - Wisła Płock 0:0

* Wisła Kraków - Stal Mielec 3:1 (Brown Forbes 75, Frydrych 88 k, Savić 90 - Tomasiewicz 60)

* Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (Baku 70, Kuzdra 90)

* Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4 (Pekhart 6, 13, 19, 64).