ZAKSA triumfuje w Kazaniu!

2021-03-18 19:55:51(ost. akt: 2021-03-20 11:37:02)
Nikola Grbić, trener ZAKSY

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Ten mecz przejdzie do historii polskiej siatkówki! W półfinale Ligi Mistrzów w Kazaniu ZAKSA wygrała 3:2 z Zenitem, chociaż przegrywała 0:2, a w trzecim secie gospodarze mieli aż pięć piłek meczowych!
* Zenit Kazań – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22, 22, -27, -22, -14)
ZENIT: Wolwicz (9), Wołkow (11), N’Gapeth (17), Bednorz (16), Butko (3), Michajłow (23), Gołubiew (libero) oraz Surmaczewski, Zemcenok
ZAKSA: Toniutti (1), Kaczmarek (22), Kochanowski (13), Śliwka (17), Semeniuk (27), Smith (3), Zatorski (libero) oraz Rejno (2), Kluth, Prokopczuk

Dwa pierwsze sety zakończyły się dość pewną wygraną gospodarzy, więc gdy w trzecim było 24:22 dla Zenita, wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem polski zespół niespodziewanie odrobił straty, ale przy stanie 25:24 Rosjanie i tak mieli piłkę w górze, jednak Kochanowski zablokował atak Wolwicza z przesuniętej krótkiej! Warto dodać, że do tej pory Rosjanie w tym elemencie ani razu się nie pomylili! Ostatecznie do 27 wygrała ZAKSA, po czym poszła za ciosem w czwartej partii.
W tie-breaku Zenit szybko odskoczył na 3 punkty (6:3), jednak dla mistrzów Polski tego dnia nie było strat nie do odrobienia! W końcówce znowu były olbrzymie emocje, chociaż tym razem to ZAKSA roztrwoniła dwupunktowe prowadzenie (14:12), ale w decydującej akcji meczu Kochanowski ponownie pokazał, że na siatce potrafi postawić ścianę!
Rewanż w środę w Kędzierzynie-Koźlu (g. 18).

* Wynik drugiego półfinału: Trentino Itas - Sir Sicomo Perugia 3:0 (21, 16, 23)