KKS z Poznania wrócił na tarczy

2021-03-17 22:08:06(ost. akt: 2021-03-17 22:33:51)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym I ligi koszykarek KKS Olsztyn przegrał na wyjeździe z MUKS Poznań 54:80. Rewanż w sobotę o godz. 13 w olsztyńskiej Uranii.
* MUKS Poznań – KKS Olsztyn 80:54 (18:14, 20:18, 26:9, 16:13)
KKS: Joanna Chełchowska 12, Natalia Żukowska 2, Alicja Wawrzyniak 2, Ksenia Woźniak 9, Jolanta Wichłacz 8, Marta Sztąberska 10, Agnieszka Gromadzińska 2, Ewelina Kitkowska, Karolina Giżyńska 7, Izabela Birkos 2

Mocną stroną poznanianek okazały się rzuty za 3 punkty (aż 11 udanych prób), dla odmiany z 21 prób olsztynianek celną trójką popisała się jedynie Sztąberska!
Mimo to pierwsze dwie partie były dość wyrównane - co prawda minutę przed przerwą MUKS prowadził 38:26, ale w końcówce olsztynianki rzuciły 6 punktów z rzędu (Chełchowska 2, Sztąberska 2, Giżyńska 2).

Wydawało się, że wynik jest sprawą otwartą, niestety, trzecia kwarta to był poznański koncert - m.in. gospodynie cztery razy trafiły za trzy, a że zespół z Olsztyna w tym czasie niemiłosiernie pudłował (15 niecelnych rzutów), więc przewaga poznanianek wzrosła do 23 punktów.

W ostatniej kwarcie gospodynie zagrały bez stresu, a mimo to powiększyły przewagę o kolejne 3 punkty. Przegrana nie przekreśla jednak szans KKS na awans do czołowej czwórki. Jeśli w sobotę olsztynianki wygrają, wtedy 24 marca w Poznaniu odbędzie się decydujące spotkanie.