Ręczna niespodzianka. Niestety, przykra...

2021-03-13 20:57:11(ost. akt: 2021-03-13 21:10:54)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W rozegranym awansem meczu I ligi piłkarzy ręcznych zespół walczący o fotel lider zmierzył się ze zdecydowanie najsłabszą ekipą, która do tej pory nie zdobyła nawet jednego punktu. No i skończyło się sensacją...
* Warmia Energa Olsztyn – Tytani Wejherowo 24:24 (14:15, karne 5:4)
WARMIA: Daniel Makowski, Cezary Kaczmarczyk, Marek Starzec (1), Damian Didyk, Adam Konkel, Mateusz Kopyciński (3), Michał Sikorski, Adrian Chełmiński (2), Wojciech Golks (1), Jakub Kozłowski (2), Michał Klapka (3), Adrian Gruszczyński (7), Piotr Dzido (1), Marcin Malewski (4).

Olsztynianie byli stuprocentowym faworytem, a mimo to sensacyjnie stracili punkt.
Od początku gra Warmii się nie układała, ale gdy niespełna 4 minuty przed końcem Marcin Malewski zdobył bramkę na 24:22, wydawało się, że ostatecznie - co prawda po mękach - komplet punktów zostanie w Olsztynie. Niestety, pół minuty przed końcowym gwizdkiem goście odrobili straty, a gospodarze nie wykorzystali ostatniej akcji, na rozegranie której mieli 20 sekund.
W tej sytuacji o zwycięstwie musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które lepiej wykonali warmiacy.