KKS Olsztyn zagra w ćwierćfinałach!

2021-03-13 20:08:45(ost. akt: 2021-03-13 20:37:59)
Jolanta Wichłacz (KKS Olsztyn)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W play-offach I ligi koszykarek KKS Olsztyn po raz drugi wygrał z AZS UW, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału, w którym zagrają po cztery najlepsze ekipy z obu grup.
* AZS Uniwersytet Warszawski - KKS Olsztyn 68:72 (19:17, 17:18, 20:17, 12:20)
KKS: Sztąberska 2, Chełchowska 22, Żukowska 4, Wawrzyniak 13, Woźniak 20, Wichłacz 11, Gromadzińska, Giżyńska, Birkos

Olsztynianki wygrały pierwszy mecz, więc do awansu potrzebowały jeszcze jednego zwycięstwa. No i wygrały, chociaż łatwo nie było.
Co prawda po niespełna 7 minutach KKS prowadził 13:7, jednak końcówka pierwszej kwarty należała do warszawianek (19:17). Druga kwarta to nadal wyrównana gra, ale cały czas wygrywały gospodynie - minutę przed końcem nawet 36:9, ale wtedy celną trójką popisała się Woźniak, a sekundę przed przerwą powtórzyła to Wichłacz!
Wydawało się, że podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego w końcu znalazły swój rytm, mógł o tym świadczyć udany początek trzeciej kwarty - po udanych rzutach osobistych Chełchowskiej KKS wygrywał 41:36. Niestety, tym razem końcówka należała do AZS UW, który rzucił 6 punktów z rzędu (56:52).
W 5. minucie ostatniej kwarty przewaga gospodyń wzrosła do 8 oczek (60:52) i wszystko wskazywało na to, że AZS UW wyrówna stan rywalizacji (wtedy trzeci mecz, decydujący, zostałby rozegrany w Olsztynie), ale trener Sztąberski miał w składzie Chełchowską, Woźniak oraz Wichłacz i nie wahał się ich użyć! W ostatnich minutach ta trójka wspólnie zdobyła aż 22 punkty i w ten sposób olsztynianki awansowały do ćwierćfinałów, w których zmierzą się z MUKS Poznań, po fazie zasadniczej drugi zespół grupy B. W play-offach poznanianki wyeliminowały AZS Umed Widzew Łódź (86:60, 75:67).