Jednobramkowe porażki Olimpii i Sokoła

2021-03-13 20:00:00(ost. akt: 2021-03-13 20:52:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W pierwszym meczu 21. kolejki II ligi Olimpia Elbląg pechowo przegrała w Lublinie. W Ostródzie przegrał też Sokół.
* Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Wawszczyk (87); czerwona kartka: Klaudiusz Krasa (73, Olimpia, za drugą żółtą)
Olimpia: Andrzej Witan - Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski - Sebastian Kamiński (79 Dawid Jabłoński), Patryk Burzyński (89 Aleksander Waniek), Klaudiusz Krasa, Michał Ressel (60 Sebastian Bartlewski), Marcin Bawolik (79 Oskar Kordykiewicz) - Janusz Surdykowski.

Motor to beniaminek, który marzy o powrocie do lat świetności, kiedy to grał w ekstraklasie. O tym, że zespół z Lublina pojawił się w II lidze, zadecydowała końcówka poprzedniego sezonu, bowiem Motor wygrał pięć ostatnich meczów, natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska - jego najgroźniejszy rywal - raz zremisowała, w efekcie o jeden punkt została wyprzedzona przez ekipę z Lublina

Przed wyjazdem do Lublina elblążanie obiecywali jakąś zdobycz punktową, no i długo zanosiło się na to, że dotrzymają słowa.
Co prawda od pierwszego gwizdka sędziego przewagę mieli gospodarze, ale mimo kilku sytuacji i strzałów piłka nie znalazła drogi do elbląskiej bramki.
Trener gospodarzy Marek Saganowski dokonał kilku zmian, jednak bez efektu, do zmiany doprowadziła dopiero czerwona kartka dla Klaudiusza Krasy.
Zwycięskiego gola Motor zdobył w 87. minucie - najpierw po główce Grodzickiego piłka trafiła w poprzeczkę, po czym dopadł do niej Wawszczyk, który z kilku metrów pokonał Witana.

* Sokół Ostróda - Górnik Polkowice 0:1 (0:1)
0:1 - Piątkowski (39)
Sokół: Kacper Trelowski - Michał Zimmer (65 Wojciech Kalinowski), Krzysztof Wicki, Karol Żwir, Adam Dobosz - Tomasz Gajda (85 Dominik Więcek), Jakub Czajkowski, Łukasz Soszyński (66 Paweł Brzuzy), Łukasz Mozler (46 Sebastian Rugowski), Dawid Wolny - Rafał Siemaszko.

O wyniku zadecydowała końcówka pierwszej połowy, gdy w 39. min goście zdobyli - jak się okazało - zwycięskiego gola. A mogło być jeszcze gorzej, bo dwie minuty później Górnik miał rzut karny, jednak Trelowski obronił strzał Eryka Sobkowa.

* Pozostałe mecze: Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 3:1 (1:1), Bytovia Bytów - Znicz Pruszków 2:2 (0:1), Wigry Suwałki - Błękitni Stargard 0:1 (0:1), KKS Kalisz - Skra Częstochowa 0:1 (0:0), Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0), Hutnik Kraków - Lech II Poznań, Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce.