Ambitne cele w Białej Piskiej

2021-03-11 12:00:00(ost. akt: 2021-03-11 10:51:13)
W styczniowym sparingu Znicz Biała Piska spotkał się w Mrągowie z przebudowanym Kaczkanem Huraganem Morąg

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Trzy marcowe kolejki zakończą rundę zasadniczą rozgrywek III ligi, po której nastąpi podział na grupy mistrzowską i spadkową. Szansę na czołową ósemkę ma Znicz, a pozostałe zespoły z Warmii i Mazur czeka raczej walka o utrzymanie.
Trzecioligowa wiosna zapowiada się niezwykle ciekawie, bo po raz pierwszy zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Od kwietnia czołowa ósemka zagra w grupie mistrzowskiej systemem mecz i rewanż, a stawką tej rywalizacji będzie jedno miejsce premiowane awansem. Pozostałych 14 ekip trafi do grupy spadkowej, a co najmniej połowa z nich na koniec sezonu będzie musiała pożegnać się z III ligą. Wszystko po to, by w nowym sezonie wrócić do sytuacji sprzed pandemii, z powodu której powiększono ligę do 22 zespołów.
Dowodów na to, że obecny sezon nie jest normalny, nie brakuje. Już od końca lutego rozgrywane są zaległe mecze z rundy jesiennej, które były odwoływane z powodu wykrycia Covid-19 u zawodników lub członków sztabów szkoleniowych, a przed zimową przerwą zabrakło terminów na odrabianie zaległości. Wśród drużyn, które musiały przygotować formę nieco szybciej niż rywale, jest Concordia. „Słoniki” wczoraj zmierzyły się w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii - mecz zakończył się remisem 1:1 (gola dla elblążan w 90. minucie zdobył Bartosz Danowski.

Jesienią zdecydowanie najlepiej z naszych trzecioligowców spisał się Znicz Biała Piska, który po podziale tabeli ma bardzo duże szanse, by bronić piłkarskiego honoru Warmii i Mazur w grupie mistrzowskiej. Niestety, w 19. kolejce Znicz stracił atut własnego boiska, bo w związku z obowiązującymi w naszym województwie przepisami epidemiologicznymi sobotni mecz z Olimpią Zambrów odbędzie się w Kolnie.
– By działać zgodnie z prawem, musimy wyjechać do województwa podlaskiego – wyjaśnia Jacek Jankowski, prezes Znicza. – Bo nie spełniamy warunków prawnych, które umożliwiają organizowanie spotkań w obecnych realiach epidemiologicznych. Nasi zawodnicy nie pobierają stypendiów, o których mowa w przepisach, ani nie są na kontraktach zawodowych. Nie było też mowy o przełożeniu meczu, bowiem Łódzki Związek Piłki Nożnej chce rozegrać zgodnie z terminarzem, czyli do końca marca, rundę zasadniczą, po której nastąpi podział tabeli i ustalony zostanie harmonogram gier na dalszą część rozgrywek.