Futsalistki z UWM wróciły z medalem

2021-03-03 13:11:42(ost. akt: 2021-03-03 13:32:07)
Drużyna UWM z medalami akademickich mistrzostw Polski w klasyfikacji uniwersytetów

Autor zdjęcia: facebook.com/azsuwmhighheelsolsztyn

Drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęła w Poznaniu ósme miejsce w finałowym turnieju akademickich mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Ale nie tylko, bo zajęła też trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów!
Zespół UWM – mimo że trafił do bardzo mocnej grupy w 16-drużynowych finałach akademickich mistrzostw Polski – to zdołał awansować do czołowej ósemki, gdzie najpierw przegrał w ćwierćfinale z ekipą Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (0:2), a w walce o miejsca 5-8 uległ rywalkom z Tarnowa (3:5) i Opola (1:5).

Ostatecznie olsztynianki ukończyły więc tegoroczne "ampy" na ósmej pozycji, ale - jak się okazało - jednocześnie na trzeciej wśród uniwersytetów, więc do domu wróciły z medalami.
Takiej treści wpis zamieszczono po tych zawodach w mediach społecznościowych:
"Drugi rok z rzędu wracamy z medalem z finału AMP w futsalu kobiet! Jesteśmy tym samym bogatsze o 12 spotkań i brąz w kategorii uniwersytetów. Poziom rozgrywek na AMP staje się coraz wyższy, co daje nam możliwość rozwoju, ale nie zatrzymuje nas przed osiąganiem coraz lepszych wyników oraz doganianiem najlepszych drużyn w kraju. Zdobywamy 8. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 3. miejsce w kategorii uniwersytetów! Gratulujemy zwycięstwa drużynie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kraków bez wątpienia stał się futsalową stolicą. Nie możemy doczekać się kolejnych rozgrywek na Akademickich Mistrzostwach Polski i już zaczynamy odliczanie".

* Skład UWM: Aleksandra Kojadyńska, Adrianna Krajewska – Adrianna Rosiak, Anna Siwicka, Paulina Mazurkiewicz, Marta Smolińska, Natalia Gralewska, Julia Otlewska, Monika Buć, Małgorzata Piotrak, Martyna Dąbrowska, Aneta Wasilewska, Natalia Piwko, Natalia Łapińska. Trenerzy: Ewa Kuliś, Grzegorz Dubielski.

> Mecze UWM w finałach AMP, grupa B: Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie 0:4; Uniwersytet Gdański 3:1 (gole: Adrianna Rosiak, Marta Smolińska, Natalia Łapińska); Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 6:3 (Marta Smolińska, Adrianna Rosiak - po 2, Paulina Mazurkiewicz, Natalia Gralewska).
Ćwierćfinał: UAM Poznań 0:2; o miejsca 5-8: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie 3:5 (Natalia Łapińska 3); o 7. miejsce: Politechnika Opolska 1:5 (Anna Sawicka).
> Kolejność: 1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; 2 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie; 3 AWF Kraków, (...) 8 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.