Polacy ze zwycięstwem i awansem

2021-01-19 22:20:10(ost. akt: 2021-01-20 14:53:06)
W swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Egipcie polscy piłkarze ręczni pewnie pokonali Brazylię i z dwoma punktami przeszli do dalszych gier.
* Polska - Brazylia 33:23 (13:11)
POLSKA
: Morawski, Wyszomirski - Sićko 6, Moryto 6, M. Gębala 5, Majdziński 4, Walczak 2, Olejniczak 2, T. Gębala 2, Krajewski 2, Przybylski 1, Daszek 1, Dawydzik 1, Czuwara 1, Chrapkowski, Pilitowski
BRAZYLIA: Da Rosa, Santos - Langaro 4, Torriani 3, de Toledo 3, Chiuffa 3 (1), Rodrigues 2, Luciano 2, Moraes 2, V. Teixeira 2, Patrianova 1, H. Teixeira 1, Ponciano, Hackbarth, Silva

Zgodnie z oczekiwaniami, Biało-czerwoni byli pewni awansu już przed wieczornym meczem z Brazylijczykami. A to dlatego, że wcześniej Hiszpania planowo ograła Tunezję (36:30), która pozostała więc na ostatnim miejscu w tabeli z jednym punktem (z grupy wychodziła czołowa trójka). Z ekipą Canarinhos trzeba było jednak powalczyć o to, żeby nie przejść do drugiej fazy z pustymi rękami. Dalej zaliczano bowiem wyniki tylko pomiędzy drużynami, które awansują, a nasz zespół przegrał już z Hiszpanami (minimalnie, ale jednak).

Zespół Patryka Rombla rozegrał kapitalną partię, nie dając szans Brazylii, która tylko do przerwy mogła mieć nadzieję na korzystny wynik. W drugiej połowie Biało-czerwoni zagrali z kosmiczną 80-procentową skutecznością w ataku!

GRUPA B
1. Hiszpania 5 92:85
2. Polska 4 89:78
3. Brazylia 2 84:94
—————————-
4. Tunezja 1 90:98

W drugiej rundzie Polacy zagrają o jedno z dwóch premiowanych awansem do ćwierćfinału miejsc z Urugwajem (21 stycznia), Węgrami (23.01) i Niemcami (25.01).