2021-01-10 15:47:50(ost. akt: 2021-01-10 18:22:29)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 13. kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn wygrał z gdańską Politechniką.
* KKS Olsztyn - Politechnika Gdańska II 95:78 (29:14, 17:16, 22:29, 27:19)
KKS: Chełchowska 21, Żukowska 11, Wawrzyniak 20, Woźniak 6, Wichłacz 7, Sztąberska 8, Przeradzka, Gromadzińska, Bałdyga 6, Kitkowska, Giżyńska 16, Birkos

Najskuteczniejszą zawodniczką niedzielnego meczu była Joanna Markiewicz, dla której był to pierwszy występ pod nowym nazwiskiem. No i okazało się, że bez względu na to, czy na boisku grała Markiewicz czy Chełchowska, to zawsze pani Joanna gwarantuje koszykówkę na wysokim poziomie.
W niedzielnym meczu jako pierwsza do kosza trafiła Żukowska, ale na początku drugiej minuty Zmierczak popisała się celną trójką, dzięki czemu Politechnika wygrywała 3:2. No i było to jedyne prowadzenie gości w tym spotkaniu, bo potem punkty zdobywały Chełchowska, Wawrzyniak i Żukowska - w efekcie po 200 sekundach było 13:5 dla KKS.
Był to jednak dopiero początek dobrej gry zespołu trenera Tomasza Sztąberskiego, bowiem od tego momentu olsztynianki zdobyły 12 punktów z rzędu (Wawrzyniak 8, Chełchowska 2, Wichłacz 2). 20-punktowa przewaga, chociaż mecz tak naprawdę dopiero się rozkręcał!
W 8. minucie drugiej partii po rzucie osobistym Bałdygi olsztynianki wygrywały już 43:21 (najwyższe prowadzenie KKS w meczu), ale pod koniec trzeciej kwarty było już tylko 64:59. Na więcej gospodynie już Politechnice nie pozwoliły, w efekcie dopisały sobie dwa kolejne punkty.
* Inne wyniki 13. kolejki: AZS Uniwersytet Gdański - Mon-Pol Płock 77:58, Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MPKK Sokołów Podlaski 52:70, Top Market MKS Pruszków - AZS Uniwersytet Warszawski 88:51, Polonia Warszawa - SMS PZKosz Łomianki 80:60.