Po pierwszym secie Verva straciła werwę

2021-01-06 15:15:52(ost. akt: 2021-01-06 15:18:58)
Atakuje Damian Schulz

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W zaległym meczu z 3. kolejki PlusLigi Verva Warszawa dopiero w pięciu setach poradziła sobie ze Stalą Nysa. W sobotę warszawianie podejmą Indykpol AZS Olsztyn.
Po pierwszej partii, którą warszawianie wygrali do 10, wydawało się, że będzie to mecz z cyklu „godzina z prysznicem”, tymczasem niespodziewanie dwa kolejne sety zakończyły się zwycięstwem Stali. Dopiero wtedy Verva odzyskała werwę, ale goście walczyli dzielnie, bowiem w tie-breaku przegrali do 18.

* Verva Warszawa - STal Nysa 3:2 (10, -22, -23, 22, 18)
MVP: Bartosz Kwolek

– Pierwszego seta zagraliśmy wyśmienicie - ocenił Andrzej Wrona, środkowy Vervy. - Nie daliśmy dojść do słowa przeciwnikom, po czym stanęliśmy. Myśleliśmy, że rywale się poddadzą i że mecz sam się wygra. Dlatego są to cenne dwa punkty, bo śmierdziało zwycięstwem drużyny z Nysy.
Do rozegrania pozostały jeszcze 22 zaległe mecze, z czego aż 21 z pierwszej rundy, natomiast na 17 lutego zostały zaplanowane ćwierćfinały Pucharu Polski. Według regulaminu, do rywalizacji na tym etapie mają dołączyć zespoły PlusLigi, które po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zajmą w tabeli miejsca 1–6. By ustalić tę kolejność, trzeba więc przed tym terminem dokończyć pierwszą rundę rozgrywek.
* 9 stycznia w 20. kolejce Indykpol AZS na wyjeździe zagra z Vervą Warszawa.